Kielce
Nauka pokory z ojcem Dolindo czyli '' Jezu Ty się tym zajmij'' Joanna Bątkiewicz- Brożek

Książka autorstwa Joanny Bątkiewicz- Brożek jest wyjątkową biografią kapłana, który całkowicie zawierzył Panu Bogu- Ojca Dolindo Ruotolo. Oprócz poruszajęcej historii życia tego człowieka, która nie była łatwa '' Jezu Ty się tym zajmij'' niesie przesłanie miłości, miłosierdzia i przebaczenia. Dlaczego? Zachęcam do przeczytania kilku słów na temat tej książki.

Reklama
Chociaż pozornie mogłoby się wydawać, że książka jest przygnębiająca, po głębszym zastanowieniu możemy stwierdzić, że niesie ze sobą radość wiążącą się z całkowitym zawierzeniem Bogu wszystkiego tego co dzieje się w naszym życiu. Podobnie było w przypadku Księdza Dolino, który może  być wzorem do naśladowania w dzisiejszych czasach pełnych niezrozumienia, nienawiści i rywalizacji.  Począwszy od dzieciństwa nie miał on łatwego życia, był bardzo źle traktowany przez swojego ojca oraz szykanowany przez rówieśników. W życiu dorosłym także nie wiele uległo zmianie- włącznie z zakazem Odprawiania Mszy Świętej, która była dla Niego szczególnym momentem łączności z Bogiem.

Jestem pełna podziwu dla Księdza Dolindo, który w każdej takiej trudnej sytuacji zwracał się do Pana Boga o pomoc i pomimo licznych trudności jakich doświadczał ze strony życia i ludzi, nie był mściwy, a podobnie jak Święty Jan Paweł II, modlił się za swoich krzywdzicieli.

Z punktu widzenia mnie jako Psychologa pracującego w Podejściu Chrześcijańskim oraz Skoncentrowanym na Rozwiązaniach,książka pt.'' Jezu Ty się tym zajmij'' pozwala na dogłębny wgląd w swoje własne życie i postępowanie. Bardzo cieszę się, że mam ją u siebie w szafce na książki,bo każdego dnia przypomina mi że ze złem walczy się dobrem.

Co więcej, jest to pozycja bardzo współczesna i realna ze względu na ilośc zachorowań na depresję, samobójstw,uzależnień, beznadziei, nienawiści i agresji.

Chociaż mogłoby się wydawać że stwierdzenie '' Jezu Ty się tym zajmij'' jest scedowaniem wszystkich swoich problemów i bolączek na Pana Boga, oznacza ono jedynie zawierzenie i prośbę. O opiekę, pomoc, miłość. O pokój serca wtedy gdy chcemy wybuchnąć i wiele więcej.


Podsumowując, '' Jezu Ty się tym zajmij'' to nie tylko piękne słowa modlitwy, którymi posługiwał się Kapłan. Jest to godne podziwu świadectwo ogromnej wiary i bezgranicznego zaufania Bogu, który jako Kochający ojciec nigdy nie skrzywdziłby swoich dzieci. Co więcej,jest to modlitwa dodająca siły w chwilach trudnych, w chwilach cierpienia.

Książkę zdecydowanie polecam, niezależnie od tego czy wierzysz, czy dopiero poszukujesz i przyznam, że '' Jezu Ty się tym zajmij'' pomaga.... :)

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit.

 AN 9788365349521
ISBN: 978-83-65349-52-1
Format 145x205 mm
Stron 432
Data wydania 2017-03-31
 
Oprawa broszurowa
Masa 480 g
Cena: 29,90
 
stat4u PortalPOLSKA.pl