Wiele miast (40)

Najciekawsze miejsca na Żoliborzu

Dzielnica Żoliborz leży w północno-zachodniej części Warszawy, tuż przy brzegu Wisły. Jej teren graniczy z Bielanami, Bemowem, Wolą oraz Śródmieściem.

Atutem mieszkania na Żoliborzu jest bliskie sąsiedztwo terenów zielonych. W obrębie dzielnicy znajduje się kilka parków miejskich i tereny rekreacyjne.

Reklama
Mieszkańcy Żoliborza nie mogą narzekać na komunikację miejską. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze, dojazd do centrum Warszawy nie zajmuje wiele czasu. Na terenie dzielnicy Żoliborz nie brakuje atrakcji. Mieszczą się tam teatry, multipleksy, muzea i inne ośrodki kulturalno-rekreacyjne.
 
 
Dzielnica Żoliborz – atrakcje i ciekawe miejsca
 
Posiadacze mieszkania na Żoliborzu nie mogą się nudzić, bowiem w okolicy znajduje się sporo ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II. Monumentalny budynek stanowi siedzibę Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a na jego terenie znajduje się także Muzeum Sportu i Turystyki.
   
Dzielnica Żoliborz jest jedną z najmniejszych jednostek Warszawy, ale na jej przestrzeni nie brakuje ośrodków kultury i rekreacji.

Mieści się tam Teatr Komedia, który działa już od ponad 60 lat. Jak sama nazwa mówi, na jego scenie wystawiane są przede wszystkim komedie, a w tym farsy i musicale.
 
Zaletą mieszkania na Żoliborzu jest także szeroka oferta gastronomiczna. W okolicy powstały zarówno ekskluzywne restauracje, jak i puby, hamburgerownie czy bary mleczne.
Co ciekawe, dzielnica Żoliborz to miejsce, w którym znajdują się lokale prowadzone przez znanych restauratorów.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w tej części stolicy? Sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż na warszawskim Żoliborzu.
 

Mieszkania na Żoliborzu z widokiem na zieleń
 
Dzielnica Żoliborz chętnie zamieszkiwana jest przez współczesną inteligencję. Głównym powodem jest spokój panujący w okolicy, ale istotne jest także bliskie sąsiedztwo Śródmieścia. Mieszkania na Żoliborzu od lat cieszą się zainteresowaniem wśród polityków czy publicystów. Bliskość terenów zielonych sprzyja wypoczynkowi, a tych w pobliżu nie brakuje. Parki, skwery i porośnięte roślinnością alejki znajdujące się w obszarze dzielnicy zajmują około 250 ha.
 
Jednym z ciekawszych miejsc w okolicy są Sady Żoliborskie. Rośnie tam sporo zieleni, co sprawia, że chętnie zamieszkują tam rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Niektórzy twierdzą, że na terenie Sadów Żoliborskich usytuowane są najspokojniejsze mieszkania na Żoliborzu. Dawniej posadzono tam wiele drzew i krzewów owocowych. Niektóre z nich rosną do dziś.
 
Przeczytaj także: 10 najlepszych murali w Warszawie
 
 Dzielnica Żoliborz to raj dla miłośników zieleni. Oprócz osiedli otoczonych roślinnością znajduje się tam kilka sporych parków miejskich, a w tym Park Kępa Potocka i Park Kaskada. Wartym uwagi jest park im. Stefana Żeromskiego, który został założony około roku 1930. Znajdują się tam dwa kamienie upamiętniające odzyskanie niepodległości, a także głaz upamiętniający znanego polityka – Jacka Kuronia. Do parku chętnie wybierają się rodziny z dziećmi.

Niedawno odrestaurowano tam fontannę i wybudowano ogromny plac zabaw. Z myślą o zakochanych, u zbiegu ulicy Mickiewicza i Mierosławskiego stworzono kącik, w którym znajduje się zabytkowe poidełko i ławki.
 
Materiał przygotowany przez eksperta portalu GetHome.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl