Wiele miast (374)
Na czym polega program Mieszkanie dla Młodych?

Program ten jest inicjatywą rządową, która pozwala na otrzymanie dofinansowania do zakupu mieszkania. Program wszedł w życie 1 stycznia 2014 roku. Od tej pory każdy młody człowiek (co definiuje się poprzez wiek do 35 lat), może zgłosić chęć udziału w programie.

Reklama
Założenia programu MieszkaniedlaMłodych.com

Zakupienie własnego mieszkania wymaga sporego wkładu finansowego i dość stabilnego budżetu. Niestety, nie wszyscy młodzi ludzie mogą pozwolić sobie na zakup swojego pierwszego "M" całkowicie bez pomocy rodziny i kredytów bankowych. Z tego względu powstał program Mieszkanie dla Młodych,
który umożliwia dobry start w przyszłość.

Rodziny dostają więcej

Osoby będące w związku małżeńskim i posiadające trójkę dzieci (także przybranych) liczyć mogą na dodatkowe ulgi i większą pomoc instytucji państwowych. Samo oczekiwanie na trzecie dziecko może pomóc w uzyskaniu tych dodatkowych świadczeń.

Rzeczona dodatkowa pomoc dotyczy przede wszystkim wcześniejszej spłaty części kapitału kredytu mieszkaniowego.
   

Kto może ubiegać się o uczestnictwo w programie?

Podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić, jest oczywiście wiek. O dofinansowanie ubiegać się mogą jedynie osoby do 35 roku życia nieposiadające innego mieszkania. Kredyt mieszkaniowy, który będzie dofinansowany, musi zostać zaciągnięty na co najmniej 50 proc. ceny mieszkania i 15 lat kredytowania. Dodatkowym wymaganiem jest niemożność przekroczenia ceny mieszkania dla danej lokalizacji. Więcej informacji o tym warunku oraz szczegółów dotyczących programu znaleźć można na stronie http://mieszkaniedlamlodych.com/.


Szczegóły postanowień programu

W szczegółach postanowień programu czytamy, że dopłaty do mieszkań dotyczą kolejno:


- 10% dopłaty do wkładu własnego dla osób samotnych oraz małżeństw bezdzietnych;

- 15% dopłaty do wkładu własnego dla osób lub małżeństw, które wychowują co najmniej jedno dziecko;

- dodatkowe 5% na wcześniejszą spłatę dla osób lub małżeństw, które w ciągu pięciu kolejnych lat od daty zakupu mieszkania doczekają się trzeciego lub kolejnego dziecka.

(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl