Wiele miast (351)

Na co zwracać uwagę przy zakupie dobrego telewizora?Ogromny wybór modeli telewizorów w sklepach często sprawia problem z doborem tego najlepszego. Gdy jednak nie mamy zielonego pojęcia, na co zwrócić uwagę, warto sprawdzić nasz poradnik.

Zapraszamy do sprawdzenia, jak wybrać dobry sprzęt.

Reklama
Nawet za około 1500 złotych możemy zakupić solidny telewizor. W tej cenie znajdziemy modele powyżej 40 cali, nawet z wysoką rozdzielczością 4K, które sprawdzą się dla wymagających użytkowników.
 

Rozdzielczość i przekątna
 
Aktualnie w sprzedaży dostaniemy telewizory 4K oraz Full HD, rzadziej HD Ready, które mają mniejszą rozdzielczość od 4K i Full HD. Przy doborze rozdzielczości pamiętajmy o tym, że im większa przekątna telewizora, tym także rozdzielczość powinna być większa. Dodatkowo także zwróćmy uwagę na miejsce montażu telewizora. Jeżeli chcemy oglądać go z większej odległości, najlepiej wybierać modele z większą rozdzielczością.

   
Matryca telewizora
 
Najczęściej kupujemy telewizory LED, które
są podświetlane diodami ledowymi. Dzisiaj
to już standard. Warto sprawdzić, czy wypatrzony model ma matrycę LED IPS
– oznacza to, że ma ona wtedy szersze
kąty patrzenia, dlatego obraz widoczny jest wyraźnie i bez zniekształceń kolorystycznych także przy patrzeniu z boków. Zapewnia
on także doskonałe kolory oraz mają maksymalnie zredukowane smużenie.
Sprawdźmy też współczynnik płynności obrazu, który zwykle podawany jest w hercach.

SMART TV
 
Gdy chcemy na telewizorze korzystać z internetu, wtedy warto wybrać model ze SMART TV. Uzyskujemy wtedy dostęp do przeglądarki internetowej oraz aplikacji, serwisów VOD, dlatego możemy korzystać z telewizora jeszcze łatwiej. Jednak nie każdy tani i dobry telewizor ma tę funkcję, więc przy poszukiwaniu modelu w niskiej cenie będziemy musieli zrezygnować z tej opcji.
         

Złącza w telewizorze
 
Standardowe łącze to EURO, ale coraz częściej zastępuje je port HDMI. Wiele modeli telewizorów ma też porty USB, które pozwalają na łatwe podłączenie pamięci przenośnych, na przykład z filmami.
 
To tylko kilka ważnych kwestii przy doborze telewizora. Jednak zwracając uwagę tylko na nie, na pewno uda się znaleźć dobry model.

Publikacja sklepu internetowego: www.manta.com.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl