Lublin
Mobilny przewodnik po Skansenie

To kolejny dowód na to, że historię można pokazać w sposób nowoczesny. Muzeum Wsi Lubelskiej dołączyło właśnie do grona instytucji, które, idąc z postępem, udostępniają zwiedzającym nową formę przekazu. Jest nią specjalna aplikacja mobilna, która umożliwia odczytywanie informacji o obiektach muzealnych bezpośrednio w smartfonie.

Reklama

Z aplikacji mogą korzystać właściciele telefonów typu smartfon (mających system operacyjny Android, iOS, Windows Phone, Blackberry) i tabletów z kamerą internetową. Nawigacja odbywa się za pomocą kodów QR (ang. Quick Response Code) rozmieszczonych na każdym z muzealnych obiektów. Po zeskanowaniu danego kodu, zwiedzający uzyskuje informację o lokalizacji zabytku oraz jego krótki opis wraz ze zdjęciem. Dodatkowo, mobilny przewodnik pozwala na poznanie planu Muzeum oraz sprawne poruszanie się po terenie.

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

______________________________________________________________________________________

Zapraszamy do korzystania z mobilnego przewodnika w Skansenie! Muzeum jest obecnie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-15.00. Aplikacja jest także dostępna na stronie → skansen.lublin.pl. Dzięki temu można odbyć wirtualną wycieczkę w czasie.

stat4u PortalPOLSKA.pl