Łódź
Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Taekwon-do

Na rozgrywanych w ubiegłym tygodniu (22-25.10.2015 r.) w Glasgow Mistrzostwach Europy w Taekwon-do polska reprezentacja pokazała najwyższą formę zdobywając w sumie 21 złotych medali, 12 srebrnych i 19 brązowych i zajmując 1. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Łódzki zawodnik Konstanty Łomiński po raz kolejny został Mistrzem Europy Juniorów w dwóch konkurencjach: 1. miejsce układy formalne I dan i 1. miejsce układy drużynowe. Pierwszy medal dla Polski Łomiński wywalczył w układach formalnych I dan. Ciężka praca na treningach dała efekt medalowy potwierdzający klasę sprzed roku. Tym razem umiejętności pozwoliły na dużo łatwiejsze przechodzenie kolejnych pojedynków - obyło się bez dogrywek i wyrównanych werdyktów. W tej konkurencji startowało 44 zawodników z 24 krajów. Łódzki zawodnik pokonał po kolei: Sihvonen, Jani - Finlandia, Petukhov, Dmitriy - Rosja, Drevenšek, Primož - Słowenia, w ćwierćfinale spotkał się z Kubą Gadzałą z Polski, a w finale z McRoberts, Michae ze Szkocji.
Kolejny sukces przyszedł w układach drużynowych. Pięciu najlepszych polskich zawodników popisywało się umiejętnościami technicznymi, zgraniem i choreografią. Drużyna zwycięzców z Mistrzostw Świata Juniorów w Jesolo, Włochy 27-31.05.2015 r. w niezmienionym składzie (Krzysztof Gębicki, Krystian Gortat, Konstanty Łomiński, Karol Łuniewski, Piotr Spyra oraz Jakub Gadzała), również potwierdziła swój poziom. Pod okiem Jarosława Suski (VI dan) na zgrupowaniach kadry narodowej zawodnicy doprowadzili układy formalne do poziomu Mistrzów Świata, a na Mistrzostwach Europy powtórzyli sukces. Polska drużyna zdobyła 1. miejsce w układach formalnych pokonując po kolei: Włochów, Norwegów i Anglików. Startowało 9 drużyn z 9 krajów. Niestety w walkach indywidualnych w kategorii - 68 kg Łomiński uległ Norwegowi w pierwszym pojedynku i tym samym odpadł z konkurencji.