Wiele miast (351)

Mieszkanie, szeregowiec czy dom? Jak wybrać typ nieruchomości dla siebie?


Polska pod względem statystyk posiadania domów i mieszkań to kraj wyjątkowy. W Europie dominuje wynajmowanie mieszkań, a tylko Polacy wybijają się na tle innych narodów, jako zwolennicy posiadania jednak własnych domów, nawet posiadłości i rezydencji, czy mieszkań w apartamentowcach lub blokach z tzw. wielkiej płyty.

Reklama
To ciekawy nasz rys charakteru narodowego. Być może ponad stulecie niewoli pod zaborami przyzwyczaiło nas do szanowania przede wszystkim tego dobra “gniazda rodzinnego” - własnego domu lub mieszkania jako ostoi dla bytu rodziny. Mieszkanie, dom, posiadłość były w latach niewoli porozbiorowej bastionami polskości i dawały poczucie pewności bytu w “nie swoim” państwie zaborczym. Ta opresyjna sytuacja, w jakiej żyli nasi przodkowie być może rzutuje na nasze współczesne zwyczaje.  
   
A może nawet wcześniej zaczęło się to szczególne przywiązanie Polaków do własnego domu? Może już czasy I Rzeczypospolitej szlacheckiej ukształtowały to nasze przywiązanie do własności mieszkania lub domu, jeszcze lepiej posiadłości, a najlepiej własnej posiadłości wzorowanej na szlacheckim dworku. Wszak “Szlachcic na zagrodzie, równy wojewodzie” – mówiło staropolskie przysłowie, odnoszące się do uznawania statusu szlacheckiego, bez zważania na rzeczywisty stan majętności, ale dokumentujące także polskie przywiązanie do posiadania własnego miejsca zamieszkania, świadczącego o statusie społecznym.  
 
W każdym razie współcześni Polacy bardziej powszechnie niż inne nacje poszukują własnych mieszkań, domów, posiadłości, a szczególnie liczną ofertę eksponuje serwis Allegro.pl.  
 
W dziale: Mieszkania na sprzedaż zainteresowani zakupem łatwo znajdą propozycje w wybranym mieście czy miejscowości – w cenach od najniższych do adekwatnych do wymaganych walorów poszukiwanych przez zainteresowanych mieszkań. Dostępne są w różnych cenach mieszkania w apartamentowcach, mieszkania w blokach, mieszkania nad morzem, w górach, w innych częściach kraju, oszczędnościowe kawalerki i lepiej wyposażone i większe mieszkania dla rodzin, a także starannie zaaranżowane mieszkania dla wymagających wysokiego standardu – do wyboru. 
 
Równie duży wybór oferuje dział Allegro.pl pod nazwą: Domy na sprzedaż są do przeanalizowania oferty domków letnich nad jeziorem lub w górach, domy w miastach - według wyboru zainteresowanego, a uwagę zwraca romantyczna rezydencja pod Lublinem, w stylu staropolskiego dworku. W dowolnej lokalizacji, w wybranym mieście lub miejscowości można w Allegro.pl znaleźć sporo ofert do wyboru, według potrzeb i według kryterium finansowych zdolności i oczekiwań. 
 
Także w dziale pod nazwą: Działki na sprzedaż obejrzeć można i naturalnie kupić duży wybór działek budowlanych, mniejszych i większych w wielu regionach kraju, według upodobań i potrzeb zawodowych i rodzinnych, a także w zgodzie z możliwościami finansowymi.   
 
Zakup nieruchomości to bardzo często decyzja na całe życie. Warto jednak zwrócić też uwagę na dostępny na Allegro.pl  wariant czasowego wynajęcia nieruchomości - do czasu uzyskania zdolności kredytowej na zakup domu lub mieszkania. Doradzamy staranne i długotrwałe przeglądanie ofert Allegro.pl, a także kontaktowanie się z konsultantami serwisu, aby uzyskać najlepsze podpowiedzi różnych wariantów.
 
To pozwoli unikać podejmowania pochopnych, nieprzemyślanych decyzji, a zdarza się, niestety, że czasem kupujący podejmują złe decyzje odnośnie wyboru nieruchomości.

Trzeba bowiem brać pod uwagę wiele kryteriów: plany rozwoju rodziny, potrzeby zawodowe, możliwości finansowe, zdolność kredytową, opłacalność zainwestowania we własny dom, czy mieszkanie lub działkę i rozpoczęcie budowy własnego domu, także opłacalność zaciągnięcia ewentualnie kredytu, a przy tym też upodobania regionalne (w górach? nad morzem? nad jeziorem? a może blisko dotychczasowego miejsca zamieszkania?). Liczne kryteria wyboru nieruchomości trzeba rozważać i nie spiesząc się warto analizować liczne oferty Allegro.pl , codziennie aktualizowane, wzbogacane o nowe propozycje.  
 
(ac)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl