Wiele miast (351)

Meble niezbędne w warsztacie

Warsztat to miejsce, które powinno być funkcjonalne i wygodne, jednocześnie bezpieczne, zapewniające komfort i ułatwiające pracę fachowcom. W każdym warsztacie niezwykle ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni i wyposażenie warsztatu w taki sposób, który umożliwi utrzymanie porządku oraz zapewni łatwy dostęp do wszystkich sprzętów i narzędzi przechowywanych w tym miejscu.

Reklama
W każdym warsztacie powinny się znaleźć: stół warsztatowy, szafka na kółkach, metalowe regały, metalowe półki, tablice na  narzędzia. Wybierając meble warsztatowe należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość, na odporność na warunki zewnętrzne, na zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury, na wilgoć, a także na wszelkie zadrapania, uszkodzenia, uderzenia.

Dobrej jakości meble warsztatowe mogą służyć przez wiele lat. Przy wyborze mebli do warsztatu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich maksymalne obciążenie oraz na to, czy istnieje możliwość samodzielnego montażu mebli. Zdj. www.e-regaly.pl
    Stół warsztatowy

Podstawą wyposażenia każdego warsztatu jest funkcjonalny, solidny stół warsztatowy. Stół taki powinien być stabilny, wytrzymały na duże obciążenie, najlepiej by był wyposażony w imadło oraz sporą ilość szufladek i przegródek.

Wybierając stół warsztatowy należy upewnić się, czy posiada on regulowany blat, dobrym wyborem będzie stół składany, zwłaszcza, gdy pomieszczenie warsztatowe jest niewielkie.

 
Regały metalowe

Regały metalowe stanowią praktyczne, a zarazem niedrogie rozwiązanie pozwalające zagospodarować przestrzeń w sposób ergonomiczny. Na takich regałach  można umieszczać  nawet przedmioty ważące kilkaset kilogramów.

Można je przymocować do ściany, wtedy będziemy mieć pewność, że regały będą stabilne i wytrzymają obciążenie.
 
 
Szafki i tablice na narzędzia
 
Szafki i tablice na narzędzia powinny być funkcjonalne i dostosowane do ilości miejsca. Najlepiej wybrać szafki z dużą ilością półek i szufladek, to pomoże odpowiednio posegregować narzędzia i zapewni łatwy dostęp do nich. Wybierając szafki warto sprawdzić, czy wyposażone są one w zamki blokujące szuflady, czy posiadają system zapobiegający wysuwaniu się szuflad i czy posiadają kółka.
 
 
Wózki warsztatowe
 
Meble do warsztatu to nie tylko stoły, szafki, regały, to również wózki warsztatowe umożliwiające wygodne przewożenie narzędzi. To niewielkie sprzęty przypominające małe regały lub szafki wyposażone w kółka.Takie wózki są często wyposażone w profesjonalny zestaw narzędzi.

Więcej: www.e-regaly.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl