Legionowo
Marszałek w Legionowie

Starania o pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w Legionowie zakończą się już w najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia po godz. 11:00. Tego wyjątkowego dnia, który jest Świętem Wojska Polskiego i 96. rocznicą Bitwy Warszawskiej, dokonane zostanie uroczyste odsłonięcie pomnika wykonanego z brązu na skwerze przy L.O. im. Marii Konopnickiej. Wreszcie Dziadek będzie mógł spojrzeć na mieszkańców Legionowa.

Reklama

Reklama______________________________________________________________

Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
____________________________________________________________________

 


Posąg stanie w Legionowie dzięki pracy Stowarzyszenia Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Legionowie. Ważąca około pół tony statua marszałka powstawał w legionowskiej odlewni Legart. Przez dwa miesiące intensywnie pracowało przy nim w sumie sześć osób. Użyty do odlewu materiał to najwyższej jakości artystyczny brąz (w il. około 650 kg), o symbolu B555.
 
Pomnik został odlany w kawałkach, które następnie zostały spasowane i zespawane w atmosferze argonowej, tak aby nie pozostały ślady po spawaniu. Kolejnym krokiem była ręczna obróbka, patynowanie, woskowanie.
 
Pomnik Józefa Piłsudskiego będzie ustawiony w centrum Legionowa, na skwerze położonym naprzeciwko miejskiego ratusza, przy ulicy i rondzie im. marszałka Józefa Piłsudskiego.
stat4u PortalPOLSKA.pl