Wiele miast (351)

Mały samochód dostawczy dla firmy – jak wybrać najlepszy?

 
Prowadzenie działalności gospodarczej bardzo często oznacza konieczność posiadania odpowiedniego samochodu usprawniającego funkcjonowanie firmy.

Wybór pojazdu jest uzależniony od różnych czynników – w wielu przypadkach w zupełności wystarczający okazuje się samochód dostawczy do 3,5 t.

Reklama
Mały samochód dostawczy – kiedy warto?
 
Nieduży samochód dostawczy do 3,5 t to idealne rozwiązanie dla małych firm posiadających nieduże punkty sprzedaży. W takich sytuacjach utrzymanie floty składającej się z większych pojazdów może się okazać nieopłacalne. Rozważając zakup pojazdu dla firmy, trzeba więc mieć na względzie charakter oraz zasięg prowadzonej działalności.
 
 
Mały samochód dostawczy – na co zwracać uwagę?
 
Dobry dostawczak powinien spełniać parę ważnych warunków. Dla każdego przedsiębiorcy kluczowe znaczenie mają koszty utrzymania pojazdu, dlatego koniecznie należy mieć na względzie kwestie związane ze spalaniem. Eksperci z salonu Auto Plaza radzą, aby pod tym kątem samochód był dostosowany do jazdy po mieście – im bardziej jest on ekonomiczny, tym lepiej. W tym kontekście nie sposób także pominąć tak istotnej sprawy jak awaryjność. Najbardziej opłaca się stawiać na popularne oraz sprawdzone modele – ich zaletą jest m.in. łatwa dostępność części. Ford Transit, Peugeot Boxer czy Mercedes Sprinter to jedne z najchętniej kupowanych aut dostawczych. Samochód musi być również na tyle przestronny, aby zapewniał kierowcy maksymalny komfort.
 
 
Mały samochód dostawczy – o czym pamiętać?
 
Wybierając mały samochód dostawczy, trzeba mieć na względzie potrzeby konkretnej firmy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta z rynku wtórnego, za czym przemawiają aspekty finansowe. W takim układzie warto sprawdzić co najmniej kilka ofert. Liczy się wówczas przede wszystkim stan techniczny pojazdu, a także jego wiek oraz przebieg. Należy zapoznać się z dokumentacją samochodu, którą kupującemu powinien udostępnić sprzedawca, a następnie zabrać go na jazdę próbną i sprawdzić, jak sprawuje się w trasie.
Publikacja promocyjna
stat4u PortalPOLSKA.pl