Lublin
Malownicze Polesie w Galerii Ratusz

Twórcami prezentowanych zdjęć są Bożena i Waldemar Komorowscy, członkowie Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, którzy w swojej pracy łączą pasję fotografowania z podziwem dla piękna natury i chęcią uczestniczenia w jej ochronie.  Autorzy, mieszkając od lat na Lubelszczyźnie, mają możliwość częstego obcowania z niezwykłą przyrodą Polesia. Przygotowując wystawę, jako motyw przewodni, wybrali element, który jest dla tego terenu najbardziej charakterystyczny – połączenie roślinności i wody. Ich zdjęcia są grą kolorów i światła, a przez to oddają atmosferę uchwyconych na nich miejsc.

Reklama

Bagna, brzegi oraz zarośnięte powierzchnie zbiorników wodnych i rzek, podmokłe lasy i łąki to miejsca wyjątkowo ciekawe. Bogata i różnorodna roślinność w zestawieniu z doskonale odbijającą światło powierzchnią wody zyskuje nowy wymiar. W zbliżeniach nietrudno odnaleźć motywy abstrakcyjne, wywołujące skojarzenia całkowicie oderwane od tego, co naprawdę widzimy. W szerokim spojrzeniu, odbijające niebo i brzegi woda potrafi wyczarować niezwykłe, pełne światła i barw spektakle. Poranne mgły oraz wschody i zachody słońca nadają tym spektaklom niepowtarzalną atmosferę. Świat ten podlega nieustannej przemianie w rytmie mijających pór roku. Wiosenny wybuch budzącej się do życia przyrody, stateczne lato, kolorowa jesień i wreszcie zima, ujawniająca nowe obrazy stworzone przez lód, śnieg, szron i szadź. Powierzchnia wody będąca punktem styczności trzech żywiołów – wody, ziemi i powietrza stanowi istną kopalnię fotograficznych motywów i inspiracji. Obrazy prezentowane na wystawie to wynik starannej selekcji ogromnego materiału fotograficznego, w wyniku której wybrane zostało nie tyle to, co najbardziej reprezentatywne, ale to, co najlepsze i najciekawsze. 
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

_______________________________________________________________________________________
 

Wystawa „Polesie Lubelskie – kraina bagien i jezior” dostępna jest w Galerii Ratusz (pl. Króla Władysława Łokietka 1) do 21 marca.


stat4u PortalPOLSKA.pl