Lublin
Lubelska Baza Muzyczna

Noc Kultury to wydarzenie, o występ na którym co roku stara się kilkadziesiąt zespołów. Do tej pory wyboru dokonywali kuratorzy muzyczni festiwalu. Podczas tej edycji będzie nieco inaczej – oprócz jury głos będzie miała również publiczność. 

Reklama

Zgłoszone w otwartym naborze zespoły stworzyły Lubelską Bazę Muzyczną. Można znaleźć ją pod adresem www.nockultury.pl To wizytownik lubelskich grup, gdzie zapoznamy się z krótkimi opisami, obejrzymy zdjęcia i przede wszystkim odsłuchamy najciekawsze kawałki, którymi chcieli pochwalić się muzycy. Jeśli któryś z zespołów przypadnie nam do gustu, do 20 kwietnia będzie można na niego zagłosować. Grupa, która zdobędzie największą liczbę fanów zagra na muzycznej scenie Nocy Kultury w nocy z 4/5 czerwca 
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________
 

Noc Kultury to wydarzenie tworzone przez całe miasto, nie tylko duże instytucje kultury, organizacje czy firmy, ale i mieszkańców. Zależy nam na ich opinii i dlatego postanowiliśmy zapytać o to, kogo chcieliby usłyszeć podczas nadchodzącej Nocy Kultury. Od 5 kwietnia zapraszamy do słuchania i głosowania na najlepsze zespoły – zachęca Joanna Wawiórka-Kamieniecka.

 

Z Lubelskiej Bazy Muzycznej wybierać będą także jurorzy, Gafyn Davies – piosenkarz, Paweł Franczak – dziennikarz i redaktor Kuriera Lubelskiego, Tomasz Kowalewicz – dziennikarz i redaktor lubelskiej Gazety Wyborczej, Renata Kamola – producentka wydarzeń kulturalnych, didżejka, promotorka muzyki oraz Rafał Chwała – manager muzyczny, producent, dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia.

 

Lublin ma swój rytm, dynamikę i energię. To właśnie lubelskie formacje muzyczne są składowymi tego zjawiska. Podczas Nocy Kultury będziemy mogli poznać ich brzmienie. Mamy nadzieję, że stworzona Lubelska Baza Muzyczna stanie się w przyszłości źródłem wiedzy na temat lubelskich formacji muzycznych i ułatwi wszystkim zainteresowanym kontakt z zespołami – dodaje Rafał Chwała.

 

Głosowanie trwa od 5 do 20 kwietnia. Podczas głosowania wyłoniony zostanie jeden zespół muzyczny. W trakcie Nocy Kultury zagrają także zespoły wybrane przez jury. 

 

Gafyn Davies – piosenkarz, muzyk, Walijczyk, miłośnik nowej muzyki i młodych zespołów, frontman zespołu The Underground Man. Uwielbia pływanie, piłkę nożną (od dzieciństwa fan Evertonu), indyjską kuchnię i literaturę klasyczną. 

 

Paweł Franczak – dziennikarz i redaktor, pisze o kulturze i nauce. Kieruje działem kulturalnym w Kurierze Lubelskim, współpracuje z miesięcznikiem Wiedza i Życie i serwisem Iq.Intel.pl. Pisał do Polityki, Machiny, Newsweeka, Wprost, Glissando, współpracował z Przekrojem. Studiuje psychoterapię, ma dwa koty, śpiewa pieśni tradycyjne, praktykuje zen, nie lubi krupniku. 

 

Tomasz Kowalewicz – dziennikarz i redaktor lubelskiej Gazety Wyborczej oraz magazynu kulturalnego CoJestGrane24. Od dziewięciu lat gospodarz audycji „Polskie Nagrania” w Radiu Centrum. W przeszłości jego teksty publikował m.in. Onet i magazyn muzyczny Electric Nights. Pasjonat rozmów z artystami. Dawniej zapowiadał, że gdy spotka Petera Gabriela, może umierać. Po spotkaniu zmienił zdanie. 

 

Renata Kamola – animatorka kultury, producentka wydarzeń kulturalnych, didżejka, promotorka muzyki. Pracuje w Ośrodku „Rozdroża”, gdzie zajmuje się koordynowaniem muzycznych wydarzeń kulturalnych: Festiwalem Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY i Najstarsze Pieśni Europy oraz Muzycznej Sceny Eksperymentalnej. Jest współzałożycielką i prezeską Fundacji Kaisera Söze, która prowadzi działalność edukacyjno-kulturalną oraz wydawnictwo muzyczne. Współtworzyła cykl koncertów Sonic Phenomena w Centrum Kultury w Lublinie. Melomanka, świeżo upieczona Mama, uwielbia morze i naleśniki z nutellą. 
 

Rafał Chwała – manager muzyczny, producent, dyrektor artystyczny festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia. Kulturoznawca oraz filmoznawca, zarówno z wykształcenia, jak i z zamiłowania. Od lat na dobre i na złe związany z Lublinem. W wolnych chwilach entuzjasta piłki nożnej oraz pierogów ruskich.

stat4u PortalPOLSKA.pl