Wiele miast (374)

Lany poniedziałek - zachowajmy zdrowy rozsądek

Zbliżające się święta Wielkanocne to czas nieodłącznie związany z tradycją "lanego poniedziałku". Często oblewający wodą, nie potrafią zachować umiaru, a kultywowanie tradycji w ich wykonaniu przeradza się w zwykłe chuligańskie wybryki.

Reklama
W wielu miastach w drugi dzień świąt od samego rana można spotkać młodych ludzi wyposażonych w akcesoria do oblewania przechodniów, środków komunikacji miejskiej czy samochodów stojących na światłach. Amatorzy obchodzenia tego święta często wybiegają na jezdnię łamiąc przepisy ruchu drogowego, rzucają w przejeżdżające pojazdy woreczkami napełnionymi wodą, narażając zarówno siebie jak i kierowców na niebezpieczeństwo.

Przypominamy, iż w przypadku oblewania osób, które sobie tego nie życzą i pojazdów w ruchu, popełniamy wykroczenie. Osoba ponosi w związku z tym konsekwencje. Może to być ukaranie mandatem, bądź skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.

W przypadku, gdy wskutek celowego oblania doszło do zabrudzenia lub zniszczenia odzieży, bądź uszkodzenia innego mienia - osoba pokrzywdzona może złożyć wniosek o ściganie sprawcy wykroczenia oraz żądać zwrotu kosztów związanych z poniesieniem strat materialnych.

Apelujemy do wszystkich podtrzymujących tradycję śmigusa-dyngusa o zachowanie zdrowego rozsądku i umiaru. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl