Wiele miast (351)

Łącząc przyjemne z pożytecznym - spotkanie biznesowe w dobrym stylu


Niezależnie od tego, w jakiej branży prowadzimy firmę, bardzo istotnym elementem każdej działalności są spotkania biznesowe i konferencje.

To właśnie na nich pozyskujemy nowych kontrahentów, zdobywamy klientów i budujemy z nimi relację. Dlatego każde z tych spotkań powinno być organizowane na najwyższym poziomie. 

Reklama
Od czego zacząć? 
 
O program przebiegu danej konferencji każda firma musi się zatroszczyć indywidualnie. Wynika to z rozbieżności interesów i tego, w jakim celu organizowane jest jest spotkanie. Kolejnym i chyba najważniejszym krokiem jest wybór miejsca posiedzenia. 

Część firm posiada własne sale konferencyjne, ale niejednokrotnie zdarza się, że nie są one przystosowane do mającego odbyć się tam spotkania. W takiej sytuacji, zarówno firmy posiadające nieodpowiednią do wydarzenia salę, jak i przedsiębiorstwa nieposiadające własnego obiektu, staną przed wyborem miejsca dla tego wydarzenia. 

 

Czym się kierować przy wyborze sali?
 
    Na pomyślność przebiegu spotkania ma wpływ wiele czynników.

Jeżeli chcemy, aby nasi goście poczuli się komfortowo, a organizacja nie pozostawiała nic do życzenia, to przy wyborze obiektu konferencyjnego musimy wziąć pod uwagę parę czynników.


Oto najważniejsze z nich:

Wielkość sali - aby zaproszeni czuli się swobodnie, wielkość obiektu należy dobrać odpowiednio do liczby gości. Nikt nie czułby się komfortowo, siedząc w prawie pustej, ogromnej sali, czy też w sytuacji odwrotnej, walcząc o miejsce i tłocząc się w za ciasnym obiekcie. 
 
Oprzyrządowanie -  niektóre obiekty konferencyjne wyposażone są w różnego rodzaju osprzęt. Kiedy naszą konferencję planujemy wzbogacić np. jakąś ciekawą prezentacją audio-wizualną, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i jakość dostępnego sprzętu. Bardzo ważnym jest również, aby urządzenia dostępne w sali były kompatybilne z naszymi. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której podczas konferencji np. nie jesteśmy w stanie odtworzyć prezentacji z naszego nośnika pamięci, nagłośnienie nie działa, czy slajdy są nieczytelne. 

Położenie - w zależności od tego, czy chcemy zorganizować spotkanie na miejscu, by przybliżyć nasza firmę kontrahentowi, czy zaplanowaliśmy specjalne atrakcje w innym mieście, należy pamiętać o dobrej lokacji obiektu. Hotele konferencyjne oferują również możliwość noclegów, co jest bardzo przydatne, gdy przyjechaliśmy z daleka.
Na to, czy konferencja zakończy się sukcesem, ma wpływ wiele czynników. Komfort uczestników, profesjonalizm i odpowiednie przygotowanie to podstawa, którą gwarantuje nam odpowiedni dobór miejsca spotkania. 

Więcej: www.salebiznesowe.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl