Wiele miast (40)

Które Subaru wybrać – Outback czy Forester?

 
To jak wybierać między dobrym a lepszym. Ale czy Subaru samo nie zachęca do czynienia takich porównań? Outback i Forester są doskonałe w swojej klasie, nie dziwi więc, że kierowcy mogą napotkać na problem przy wyborze idealnego crossovera.

Który z nich sprawdzi się w mieście, a który poza nim? Czy różnią się od siebie, jeśli chodzi o komfort prowadzenia?

Reklama
Outback – idealny kompan do jazdy po mieście
 
Nadwozie to element, który różni oba modele i pozwala wyznaczyć między nimi wyraźną granicę. Subaru Outback, dzięki delikatniejszym liniom i lekkiej obudowie, przypadnie do gustu miłośnikom aut o niezbyt topornej sylwetce, a mimo to zachowującym cechy crossovera. 

    Wnętrze jest równie wysmakowane.

Zgodnie z filozofią Subaru, kokpit nie rozpra-
sza uwagi i zaopatrzony jest wyłącznie w elementy niezbędne do tego, aby auto prowadzić pewnie i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Poszczególne dodatki, takie jak duże okno dachowe czy praktyczne przyciski będące
w zasięgu ręki sprawiają, że jest to samochód stworzony do codziennej jazdy zarówno po mieście, jak i poza nim.  

 


Forester – pewny siebie także poza miejską dżunglą                                                               
 
Subaru Forester prezentuje się nieco inaczej na tle swojego brata: jego sylwetka jest masywniejsza, co sugeruje, że powstał raczej z myślą o bardziej dynamicznym prowadzeniu. Model świetnie porusza się poza miastem, także na znacznie bardziej wymagającej nawierzchni.

Układ jezdny i kierowniczy zostały przystosowane do zmiennych warunków, dzięki czemu Foresterowi znacznie bliżej do typowego SUV-a. Jest to zasługa także innowacyjnego rozwiązania, jakim jest silnik w układzie boxer.

Wnętrze? Jeszcze bardziej ascetyczne, ale pełne niezbędnej dziś do prowadzenia elektroniki. Kierowca może bez obaw oddać się dynamicznej jeździe, ponieważ do dyspozycji ma m.in. system X-MODE, który daje dodatkowe możliwości podczas prowadzenia w trudnych warunkach.


Więcej: http://dukiewicz.pl 
stat4u PortalPOLSKA.pl