Wiele miast (351)

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny – który lepszy?

 
Potrzebujesz pieniędzy do wykonania remontu, kupna mieszkania, budowy domu czy po prostu chcesz spędzić wakacje życia na Dominikanie? Niestety nie masz odpowiedniej ilości zgromadzonych środków na swój cel?

Z pomocą zawsze możesz zwrócić się do banku z prośbą
o pomoc w sfinansowaniu twoich marzeń.

Reklama
Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele możliwości, w której można zaciągnąć pożyczkę. Obecnie najpopularniejszą opcją jest kredyt hipoteczny oraz gotówkowy. Wszystko zależy od kwoty, jakiej potrzebujesz na spełnienie swojego finansowego celu. Na samym początku na pewno warto skorzystać z porównywarki kredytów, która również pozwoli nam na dokonanie odpowiedniego wyboru.
 
 
Porównywarka kredytów. Źródło: Expander
 

Kredyt gotówkowy
    Otrzymane środki z kredytu możesz wydać na dowolny cel. Dlatego jest to dobry sposób na szybki zastrzyk gotówki, kiedy jest potrzeba przeprowadzenia remontu, wyjazdu na wakacje, albo zakupienie wyposażenia do mieszkania.

Do sfinansowania całej procedury potrzebny jest jedynie dowód osobisty i historia banko-wa, a zrealizowanie kredytu trwa do dwóch dni. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kredyt gotówkowy jest wysoko oprocentowany. Może wynosić nawet od 8 do 10% w skali roku, chociaż zdarzają się takie z oprocen-
towaniem wynoszącym nawet i do 40%.
Dlatego przed podjęciem decyzji, warto obliczyć, ile tak naprawdę będzie wszystko wynosiło, łącznie z dodatkowymi opłatami, jakimi są prowizje i ubezpieczenia.
 
 
 

Kredyt hipoteczny

W odróżnieniu od pożyczki gotówkowej jest długoterminowy i oprocentowany na niższą skalę (do 4% w skali roku). Jego spłata zabezpieczona jest zastawem nieruchomości, czyli tzw. hipoteką (innymi słowy zabezpieczenia dla banku w wypadku braku spłat rat kredytu).
 
Dokonując wyboru banku, w którym chcesz zaciągnąć pożyczkę, trzeba być ostrożnym i dokładnie sprawdzić każdy szczegół danej oferty. Oprócz wysokości oprocentowania oraz marży, na kredyt hipoteczny składa się prowizja od udzielenia kredytu, oraz koszty ubezpieczeń. Kredyt jest spłacany przez dłuższy okres, dlatego nie nadwyręża on zbytnio domowego budżetu. Warto jednak pamiętać, że bierzesz go na określony cel taki jak zakup mieszkania czy budowę domu. Pieniądze nie są wpłacane na twoje prywatne konto, tylko bezpośrednio przelewane na rachunek np. dewelopera, od którego kupujesz mieszkanie. W odróżnieniu od kredytu gotówkowego procedura aplikacji o kredyt hipoteczny jest dużo bardziej skomplikowana. Lista potrzebnych dokumentów jest długa, dlatego warto skorzystać z bezpłatnych usług doradcy finansowego, który pomoże we wszystkich wątpliwościach i trudnościach dotyczących pożyczki.
 
Podsumowując, wzięcie kredytu hipotecznego lub gotówkowego, zależy od wielkości kwoty jakiej potrzebujesz oraz jak szybko jesteś w stanie spłacić zobowiązanie.

 
stat4u PortalPOLSKA.pl