Starogard Gdański
Kręci mnie bezpieczeństwo

W ramach akcji MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” starogardzcy policjanci nagradzali odblaskami prawidłowe zachowania na drodze. Mundurowi skupili swoją uwagę na osobach kierujących pojazdami, rowerzystach oraz pieszych. 

Reklama
W ostatnich latach na drogach pow. starogardzkiego zauważalnie wzrosła liczba rowerzystów. Przyczyną takiego stanu rzeczy z pewnością jest moda na zdrowy styl życia oraz ekologię. Dla wielu z nas jazda rowerem, to również aktywna forma spędzania czasu wolnego oraz sposób na omijanie korków. Dlatego starogardzcy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzili działania mające na celu propagowanie pozytywnych zachowań na drodze.

Reklama__________________________________________________________________________________________
Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
Głównym celem tej akcji była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki przypominali o bezpieczeństwie w trakcie poruszania się rowerem, a przede wszystkim o obowiązku stosowania się do przepisów. Zwracali uwagę na wymogi techniczne, które musi spełniać jednoślad oraz na potrzebę zakładania kasku i elementów odblaskowych.
 
Mundurowi skupili swoją uwagę nie tylko na rowerzystach, ale również na pieszych i kierujących pojazdami. Policjanci zwracali uwagę na to, czy poszczególni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do obowiązujących przepisów i nagradzali prawidłowe zachowania na drodze, wręczając elementy odblaskowe. Na ich otrzymanie mogli liczyć piesi, którzy idąc wzdłuż drogi dla rowerów korzystali wyłącznie z chodnika oraz rowerzyści, którzy nie zjeżdżali ze ścieżki rowerowej na chodnik. Policjanci bacznie obserwowali również skrzyżowania dróg, przy których istnieją ścieżki rowerowe, bo są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa.
 
Policjanci przypominali o tym, że w świetle obowiązujących przepisów rowerzysta to także kierujący i tak samo jak kierowca ciężarówki, samochodu osobowego czy motocykla jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Cyklista ma swoje prawa i obowiązki. Jest zobowiązany m.in. do stosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz poleceń i sygnałów osoby uprawnionej do kierowania ruchem. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl