Wiele miast (374)
Korepetycje, kursy przygotowawcze – pomoc dla ucznia w nowym roku szkolnym

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, które czekają na uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

By dziecko sprostało wszystkim wymaganiom warto zastanowić się nad różnymi formami wsparcia – przede wszystkim niezastąpione wydają się być korepetycje oraz kursy przygotowawcze do egzaminów.

Reklama
Na szkolne problemy: korepetycje

Uczniowie z różnych przyczyn przestają sobie radzić z omawianym materiałem w szkole – bardzo często zagadnienia przekazywane są w sposób niezrozumiały, czasami nauczyciel przy zbyt licznej klasie nie ma czasu, by indywidualnie zająć się uczniem. Przyczyn może być jeszcze więcej, jednak jedno jest pewne: takie problemy mogą prowadzić do pogorszenia ocen, a w rezultacie kłopotów z uzyskaniem zaliczenia semestru, czy nawet promocji do następnej klasy. Nie można zapominać, że szkolne problemy to także wielki stres dla dziecka, co może poważnie wpłynąć na jego zdrowie psychiczne.
 
Rolą rodzica podczas trwania roku szkolnego jest regularna rozmowa z dzieckiem oraz kontakt z daną placówką oświatową. Wszystkie te działania z pewnością pozwolą w szybkim czasie wykryć kłopoty ucznia. Warto reagować natychmiast, gdyż nadrabianie sporej ilości materiału może okazać się trudnym zadaniem. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem na tego typu problemy są korepetycje, dzięki którym uczeń nie tylko nadrobi zaległości, ale pod okiem nauczyciela przygotuje
się do sprawdzianu czy odrobi zadania domowe.

Ceny korepetycji zaczynają się już od kilkunastu złotych za godzinę – najniższe stawki płaci się w niewielkich miasteczkach, najwyższe w dużych miastach.
   

Jednak dla indywidualnych korepetytorów całkiem sporą konkurencję stanowią centra edukacyjne np. ogólnopolska sieć Edun Korepetycje, która prowadzi korepetycje ze wszystkich przedmiotów szkolnych w niskich cenach. Z pewnością przewagą takich centrów nad korepetytorami działającymi na własną rękę jest to, że przed zatrudnieniem nauczyciela dokładnie sprawdzają jego umiejętności interpersonalne oraz wiedzę.
 
 
Na egzamin: kurs przygotowawczy

Szóstoklasistów, uczniów trzeciej klasy gimnazjum i liceum czekają w tym roku szkolnym egzaminy, które zdecydują o ich dalszej ścieżce edukacyjnej. Dobre gimnazja, prestiżowe licea czy uniwersytety rekrutują uczniów tylko z najwyższymi wynikami z egzaminów, dlatego też do powyższych wyzwań uczeń musi przygotować się wręcz perfekcyjnie.

Samodzielna nauka do egzaminów od każdego dziecka lub młodego człowieka wymaga nie tylko konsekwencji, ale także motywacji – niestety, nawet z tym problem mają osoby dorosłe. Dlatego też, najskuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się być zapisanie ucznia na kurs przygotowawczy do danego egzaminu. W prowadzeniu takich zajęć specjalizują się przede wszystkim centra edukacyjne np. jak już wyżej wspomniana sieć Edun Korepetycje (więcej: przeczytaj).

Dlaczego jest warto zapisać ucznia na taki kurs? Przede wszystkim, dziecko nie tylko powtórzy wszystkie zagadnienia wymagane na egzaminie, ale także będzie miało możliwość zapoznania się ze strukturą egzaminu i rozwiązywania zadań na rzeczywistych arkuszach egzaminacyjnych. Ponadto, uczeń, dzięki takim regularnym ćwiczeniom nauczy się zarządzać czasem podczas egzaminu. Zajęcia najczęściej odbywają się w niewielkich grupach, więc dziecko będzie mogło również liczyć na indywidualne wsparcie nauczyciela. Ceny takich kursów to wydatek rzędu kilkuset złotych, ale gdy w grę wchodzi przyszłość pociechy, to nie warto na tym oszczędzać i należy zapewnić mu jak najlepszy start na kolejnych poziomach edukacji, a w rezultacie w dorosłe życie.
 
Korepetycje i kursy przygotowawcze to zajęcia, które pomagają uczniom na każdym poziomie edukacji. Uczęszczanie na takie lekcje z pewnością pomoże poprawić oceny, ale także uzyskać wysokie wyniki z egzaminów końcowych.

(ac)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl