Wiele miast (380)

Komunia Święta – smartfon najbardziej pożądanym prezentem


Smartfony – to tegoroczne hity prezentowe z okazji Komunii Świętej.

Bardzo popularne są też laptopy oraz gry i konsole, zwłaszcza sprzedawane w zestawach. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się natomiast tablety, aparaty i odtwarzacze MP3.

Reklama
- Czasy, kiedy zegarek czy rower były najczęściej kupowanymi prezentami na Komunie Święte, dawno już minęły. Dzisiaj najbardziej pożądanym produktem na Komunię jest smartfon. Stałe pozycje komunijne takie jak laptop czy konsola również będą chętnie wybierane. Jeśli chodzi o konsole to zdecydowanie PS4 i XBOX ONE – prognozuje Dominik Gozdek, dyrektor Działu Zarządzania Produktami IT w sieci sklepów NEONET.

Także w sprzedaży internetowej można dostrzec podobne trendy. Karol Mencel, specjalista ds. marketingu w sklepie internetowym Neonet.pl zauważa: - W okresie komunijnym królują smartfony. Przeważnie są to produkty premierowe, ale również poprzednie wersje, przecenione z uwagi na wprowadzenie nowego modelu. W tym roku hitem mogą być Huawei P8, Samsung J5, S6 oraz Sony Xperia Z5, możliwe, że także premierowy Samsung S7. Kolejny popularny segment to laptopy. Zawsze dobrym rozwiązaniem są topowe modele Asus czy Lenovo. 


W przypadku produktów gamingowych najciekawszym rozwiązaniem są zestawy. - Rok temu strzałem w dziesiątkę były konsole w pakiecie z grami. W tym roku również przewidujemy spore zainteresowanie tego typu zestawami. Z tytułów, które mogą zaciekawić graczy w wieku komunijnym warto wymienić takie jak: FIFA 16, Ratchet & Clank, Minecraft, Need for Speed, Klasyka LEGO – wskazuje Karol Mencel.
 
Obaj eksperci zgodnie twierdzą, że jeszcze dwa lata temu hitem były tablety. - W 2014 roku tablety były na
   
pierwszym miejscu pod względem sprzedaży w okresie komunijnym, a w 2015 już na trzecim. W poprzednich latach mieliśmy urodzaj tańszych i bardziej przystępniejszych modeli, teraz mamy nawrót topowych marek, ale za to ceny są znacznie wyższe – dodaje Karol Mencel.
 
Podobny trend widać w sklepach stacjonarnych: - Moda na tablety nieco osłabła. Tak jak zainteresowanie małymi aparatami, tzw. kompaktami czy odtwarzaczami MP3. Wszystkiemu „winne” są smartfony, które są coraz tańsze i lepsze. W dodatku z powodzeniem scalają funkcjonalności tabletu, aparatu i odtwarzacza muzyki – uważa Dominik Gozdek.
 
Nie ma więc dużego zaskoczenia, tegoroczne prezenty komunijne będą pod znakiem rozrywki. W ostatnim czasie niezwykle modne są również drony… Ale czy akurat okażą się idealnym prezentem komunijnym? Tego dowiemy się w czerwcu.
 
Sklep internetowy Neonet.pl - sprzedaż marzec-maj 2015: 
 
1. gry na PC oraz na konsole PS4 i XBOX ONE
2. smartfony (Lumia 530, Iphone 5S, Galaxy S5)
3. tablety (Prestigio 5002, Kiano Fly 9.7, Samsung Tab 3)
4. konsole (PS4 w zestawie z grami, PS3, PS VITA, XBOX ONE z Kinectem)
5. aparaty (Nikony cyfrowe – L29, L31, S32)
6. laptopy (Lenovo g50-30, Asus R510DP-XX118H)
 
W roku 2014: 
 
1. tablety (Lark X2, Goclever Quantum, Terra, Samsung Tab 3)
2. smartfony (Samsung Galaxy S3, Goclever Quantum)
3. laptopy (Asus X502CA-RB01, Lenovo G580H)
4. konsole (PS3, XBOX 360)
5. wieże (Samsung MM-E320, Philips MC-M1150)
 
 
Grupa NEONET jest jednym z liderów rynku AGD, RTV, IT, akcesoria i multimedia. Powstała w 1991 roku w Polsce i obecnie skupia sieć blisko 300 salonów sprzedaży w całym kraju. Oferuje najwyższej klasy markowe produkty zarówno w swoich sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym www.neonet.pl. Misją Grupy NEONET jest, by Klienci dokonali najlepszego dla siebie wyboru sprzętu RTV, AGD i IT oraz mogli w pełni cieszyć się jego funkcjonalnością. Wysoki poziom usług i zaufanie Klientów przyniosły Grupie NEONET wiele znaczących nagród i wyróżnień, m.in.: Gwiazda Jakości Obsługi, Laur Klienta i Konsumenta czy tytuł Created in Poland Superbrands. W 2016 roku NEONET dołączył do międzynarodowej grupy zakupowej E-Square.

 
stat4u PortalPOLSKA.pl