Wiele miast (374)

Klocki dla malucha, starszaka i nastolatka

Różne formy i rodzaje klocków, to od zawsze ulubione zabawki młodszych i starszych dzieci. A jeśli zwrócimy uwagę, z jakim zapałem we wspólną zabawę angażują się dorośli, to okaże się, że tak naprawdę jest to doskonała rozrywka dla ludzi w każdym wieku.

Co mamy dziś do wyboru? Jakie klocki będą najlepsze dla dwu-, siedmio- i czternastolatka?

Reklama
Drewniane klocki
 
Nieco starsze pokolenie z nostalgią wspomina tę zabawkę i godziny spędzane na budowaniu domów, ulic, wiaduktów i wszystkiego innego, co tylko przyszło do głowy. Gdy w pewnym momencie nowoczesność zaczęła wdzierać się do świata zabawek, wydawało się, że tak proste klocki odejdą w zapomnienie. Jednak okazuje się, że pokolenie trzydziestolatków w oparciu o własne doświadczenia jest w stanie docenić ich edukacyjny aspekt. Klocki te są bezpieczne dla małych dzieci, rozwijają
zdolności manualne i wyobraźnię. A co najważniejsze – zapewniają zabawę na wiele godzin.


Lego Duplo

Lego Duplo to odmiana klocków lego przeznaczona specjalnie dla najmłodszych dzieci. Wchodzące w skład zestawu elementy są odpowiedniej wielkości, a ich kształt i brak ostrych krawędzi gwarantują bezpieczeństwo zabawy. 
 

Różnorodność zestawów Lego Duplo, dostępnych np. na Merlin.pl, pozwoli wybrać coś odpowiedniego dla każdego dziecka, a samochodziki, lalki i zwierzątka stanowić będą źródło wielu godzin zabawy.

Klocki Lego dla każdego
 
Starszym dzieciom z powodzeniem możemy zaproponować bardziej skomplikowane i składające się z drobniejszych elementów klocki Lego. Małe części wymagają dużej sprawności manualnej, a konieczność poskładania ich w określoną budowlę – umiejętności analizowania i wnioskowania. Mało tego, z posiadanych klocków dziecko może skonstruować co tylko zechce, dzięki czemu rozwija również wyobraźnię.

klocki lego
 
Dla kolekcjonerów i hobbystów
 
Rosnąca popularność klocków Lego sprawiła, że stały się one nie lada gratką nie tylko dla dzieci. Kolekcja „Star Wars” skusić może także całkiem dorosłego pasjonata serii George'a Lucasa. Warto również wspomnieć, że różne formy klocków stanowią nie tylko inspirację, ale też narzędzie w rękach wielu artystów, czego dowodem są coraz bardziej skomplikowane instalacje z wykorzystaniem lego. Dlatego warto docenić znaczenie tych, wydawałoby się, niepozornych zabawek dla rozwoju naszych dzieci.

(ac)
 
 
 
stat4u PortalPOLSKA.pl