Wiele miast (351)

Kierowcy zawodowi mają teraz narzędzie służące zwiększeniu ich bezpieczeństwa

Firma TD z Gdyni opracowała i udostępniła w sieci bardzo przydatną dla kierowców zawodowych darmową aplikację mobilną  TruckDriver.eu  Zaskakująco dużo pobrań odnotowano w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni jej działania - już ponad 500, bez spektakularnej reklamy.
 
Tak liczne pobrania aplikacji TruckDriver.eu świadczą o dużym zainteresowaniu i niewątpliwym zapotrzebowaniu na takie narzędzie. Aplikacja jest skierowana dla kierowców zawodowych samochodów ciężarowych, dostawczych.

Reklama
Do stworzenia aplikacji pozwalającej wezwać pomoc wśród okolicznych kierowców, zainspirowało jej twórców tragiczne zdarzenie z grudnia ubiegłego roku, w którym pod Berlinem został zaatakowany i zamordowany polski kierowca ciężarówki.

W sytuacjach zagrożenia aplikacja pozwala szybko i łatwo powiadomić innych jej użytkowników, przebywających w pobliżu o napadzie, problemach zdrowotnych lub awarii. Odbiorca może szybko reagować, wzywając odpowiednie służby ratownicze lub ruszyć samemu z pomocą, znając rodzaj wezwania, lokalizację i dane pojazdu kierowcy w potrzebie. Dzięki natychmiastowemu działaniu, można zażegnać sytuację kryzysową i uniknąć tragedii.

    Na przykład w razie zagrożenia bandyckim napadem można dyskretnie uruchomić wezwanie, można też łatwo poprosić okolicznych kierowców o pomoc w razie problemów technicznych z pojazdem.
 
Odpowiednia ikona zapewnia również wezwanie pomocy medycznej, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, które nie uzasadniają wezwania karetki ratunkowej, a wystarczy pomoc innych osób z wykorzystaniem zwykłej samochodowej apteczki.

Napady, kradzieże, problemy zdrowotne lub awarie pojazdów w trasie zdarzają się bardzo często, a wezwanie pomocy nie zawsze jest możliwe. Zwłaszcza na terenie obcego kraju. Kogo poinformować o sytuacji?  Jakie służby udzielą pomocy? 
 
Nie zawsze jest czas na zastanawianie się i szukanie właściwego numeru telefonu. Niejednokrotnie jest to niemożliwe w związku z dynamiką rozwoju zdarzeń i zagrożeń, które wymagają natychmiastowej reakcji. W takich trudnych sytuacjach pomogą inni kierowcy powiadomieni dzięki aplikacji TruckDriver.eu. Znana jest solidarność panująca w śród tej grupy zawodowej. Zazwyczaj można liczyć na wzajemną pomoc, o ile mamy możliwość zawiadomienia o problemie innych kierowców w bliższej i dalszej okolicy.
 
Aplikacja TruckDriver.EU została stworzona w celu zwiększenia bezpieczeństwa kierowców. Jest to narzędzie umożliwiające wezwanie pomocy na terenie nie tylko kraju, ale i całej  Europy. 
 
W sytuacjach, gdzie bariera językowa często staje się problemem, wezwanie pomocy wśród społeczności kierowców zawodowych, ogranicza się do jednego "kliknięcia".
 
Po niedawnym debiucie w sieci jest obecnie coraz liczniej pobierana, co świadczy o jej przydatności i zapewnia coraz większe jej upowszechnienie. Dzięki tej aplikacji nie jesteśmy sami w sytuacjach nagłych, trudnych i innych wymagających solidarnej pomocy. Kierowcy zawodowo prowadzący pojazdy ciężarowe, dostawcze czy też autokary, mogą poczuć się bezpieczniej i pewniej. Problemy,  z jakimi, na co dzień się zmagają rzadko przekazywane są przez media. Drobne zdarzenia nie docierają do szerokiej wiadomości.
 
Opracowanie projektu, budowa, analizy i testy, do tej pory były finansowane w całości ze środków prywatnych. Aktualnie prowadzone są rozmowy, z różnymi firmami, którym bezpieczeństwo kierowców nie jest obojętne. Zaangażowane podmioty, zostaną  przedstawione samym użytkownikom, co zapewne wpłynie na podniesienie prestiżu wśród ludzi z branży.
 
Wspieranie tak wielkiej inicjatywy, kreuje nie tylko pozytywny wizerunek firmy, ale przede wszystkim pomoże w działaniach realizujących nasz cel, którym jest poprawa bezpieczeństwa kierowców zawodowych.  
 
Producenci tej darmowej aplikacji zapraszają do wspierania projektu. Pozyskane środki finansowe, będą przeznaczone na rozwój funkcjonalności, unowocześnianie i budowę zasięgu aplikacji.
 
(ek)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl