Starogard Gdański
Kierował bez uprawnień, był pijany i poszukiwany

Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy ze Starogardu Gdańskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 21-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwaną listem gończym.

Reklama
4 września, kilka minut przed godz. 22:00 starogardzcy policjanci, w czasie patrolowania miasta, zauważyli jadącą ze znaczną prędkością mazdę. Kierowca tego auta na widok radiowozu energicznie skręcił w pobliską ulicę. Policjanci ruszyli w jego kierunku i zatrzymali do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,81 promila w organizmie.

Reklama________________________________________________________________________________________

Zakupy 
w Starogardzie Gdańskim

 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________________________________________________________
 
Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat więzienia. 21-latek odpowie również za kierowanie autem mimo braku uprawnień, za co grozi grzywna w wysokości 500 zł. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sad Rejonowy w Kościerzynie, w celu odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności lub zapłacenia grzywny w wysokości 800 zł. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl