Wiele miast (351)

Kaski motocyklowe integralne – doskonałe w jeździe sportowej

 
Wielu posiadaczy motocykli preferuje różne style jazdy – terenową, szosową, turystyczną czy też sportową. Miłośnicy zwrotności i dużych prędkości bardzo chętnie odwiedzają tory czy też inne trasy pozwalające na dynamiczną, sportową jazdę. Oczywiście nie należy zapominać w takiej sytuacji o zapewnieniu sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa poprzez stosowanie różnych środków ochronnych.

Reklama
Bardzo istotnymi elementami wyposażenia wpływającymi pozytywnie na bezpieczeństwo motocyklisty są oczywiście kaski motocyklowe. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie głowie ochrony przed uderzeniami i innymi obrażeniami głowy mogącymi doprowadzić do kalectwa, a nawet śmierci. Osobom preferującym dynamiczną, sportową jazdę polecane są kaski w wersji integralnej.
 
Kaski motocyklowe integralne – najpopularniejsze środki ochrony głowy
 
    Integralne kaski to produkty chętnie wybierane przez wielu motocyklistów, w tym również przez osoby preferujące dynamiczną, sportową jazdę z dużą prędkością.

Skorupa takich kasków jest wykonana z jednego kawałka trwałego materiału, który zapewnia optymalną ochronę w momencie uderzenia. Jest to innymi słowy tak zwany kask zamknięty, którego konstrukcja doskonale ochroni głowę i twarz motocyklisty. Kaski takie nie posiadają wydzielonej części szczękowej.

Dlaczego warto kupować takie kaski?
 
Kaski integralne posiadają wiele atutów, które nakłaniają klientów do ich kupowania. Przede wszystkim zaletą jest fakt, że wiele sklepów oferuje różne rodzaje, rozmiary, kolory oraz wzory takich kasków, więc można łatwo znaleźć produkty dopasowane do własnych potrzeb z zakresu komfortu i bezpieczeństwa oraz do własnych upodobań.

Bardzo często na rynku można trafić na niedrogie kaski, które pomimo swojej przystępnej ceny zapewniają bardzo dobry współczynnik ochrony głowy i twarzy. Solidne konstrukcje wykonane na bazie jednego kawałka materiału doskonale absorbują energię kinetyczną i charakteryzują się wysokim poziomem wytrzymałości.
 
Pod solidną skorupą w kaskach takich umieszczana jest pianka EPS w różnych wersjach gęstościowych. Element ten jest bardzo istotny, ponieważ zapewnia skuteczne tłumienie uderzeń. Solidne skorupy są zwykle wykonywane z materiałów termoplastycznych, włókien szklanych czy też organicznych.

Najdroższe i najlepsze kaski posiadają skorupy karbonowe. Pianka EPS jest otoczona specjalną wyściółką odprowadzającą ciepło, wilgoć oraz zapewniającą izolację termiczną. To właśnie ten element wpływa pozytywnie na wysoki poziom komfortu motocyklisty. Zapewnia on dobrą wentylację i jest bezpieczny dla alergików. Wybierając kask integralny warto zwrócić uwagę na wizjer, który powinien zapewniać jak najlepsze pole widzenia. Dodatkowo dobrze, aby był wyposażony w ochronę przed promieniowaniem UV.
 
Dostępność kasków integralnych w Polsce
 
Na terenie naszego kraju działa wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych oferujących szerokie asortymenty kasków w wersji integralnej. Warto zwrócić uwagę na powyższe parametry przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze danego modelu.

Więcej: www.atm-motocykle.pl
 
stat4u PortalPOLSKA.pl