Wiele miast (25)
Kamień węgielny pod Dominikański

Wmurowano kamień węgielny pod biurowiec Dominikański – jeden z największych budynków biurowych we Wrocławiu. W czasie uroczystości akt erekcyjny podpisali wiceprezydent Wrocławia – Adam Grehl, Mariusz Krzak – dyrektor regionalny w Skanska Property Poland oraz Piotr Wesołowski – dyrektor oddziału w Skanska.

Reklama
Na placu budowy kompleksu Dominikański trwają obecnie intensywne prace konstrukcyjne na poziomie 3. piętra budynku A. W budynku B rozpoczęto natomiast prace na poziomie 0. Po ukończeniu Dominikański będzie miał 7 kondygnacji. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2015 r.

Skanska Property Poland podpisała już pierwsze umowy najmu powierzchni w budynku biurowym. Swoją siedzibę w Dominikańskim uruchomi firma doradcza Deloitte, a także lokalne oddziały Skanska.

- Dominikański to już czwarta inwestycja Skanska we Wrocławiu i nasza największa jak do tej pory realizacja biurowa w mieście – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. – Już teraz projekt cieszy się dużym zainteresowaniem przyszłych najemców. Świadczy to o dużym potencjale tutejszego rynku. Wrocław jest obecnie bez wątpienia jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Polsce dla inwestorów zagranicznych.

Jednym z głównych motorów rozwoju rynku biurowego w stolicy Dolnego Śląska jest aktywność inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Jak wynika z najnowszego raportu ABSL, centra usług z kapitałem zagranicznym zatrudniają obecnie we Wrocławiu 20,5 tys. specjalistów, co daje miastu trzecie miejsce wśród polskich metropolii, po Krakowie i Warszawie.

Dominikański to kompleks biurowy klasy A. Łączna powierzchnia najmu w Dominikańskim wyniesie ok. 40 tys. mkw. Kompleks powstaje przy zbiegu ulic Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego, tuż obok Placu Dominikańskiego. To, co wyróżnia projekt to połączenie nowoczesności z historią. Na działce zakupionej przez Skanska Property Poland zachowany został zabytkowy Pałac Oppersdorfów.

Projekt Dominikańskiego powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group.

Katarzyna Kunka

źródło: UM Wrocław
stat4u PortalPOLSKA.pl