Wiele miast (351)

Kameralne oświetlenie w salonie – jakie lampy warto wybrać?


Przy aranżacji wnętrza nie możemy zapominać o wyborze odpowiednich lamp.

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę wyjątkowych artykułów oświetleniowych, które pozwalają na wprowadzenie do pomieszczeń kameralnej atmosfery, idealnej do wypoczynku. 

Reklama
Stylowe oświetlenie wnętrza warto zaplanować już na etapie wykańczania przestrzeni i dobierania do niego mebli oraz dodatków. Wtedy będzie nam łatwiej stworzyć zharmonizowaną aranżację. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić lampy wtedy, gdy nie mamy wystarczającej ich liczby. To właśnie liczba oraz rodzaj lamp są najważniejsze, gdy chcemy wprowadzić w salonie przytulną atmosferę.
 
Nie tylko lampa sufitowa – co jeszcze warto kupić?

    Głównym zadaniem lampy sufitowej jest ogólne oświetlenie przestrzeni. Jest ona odpowiedzialna za dostarczenie jasnego światła do każdego zakamarka, dlatego wtedy, gdy będzie włączona, nie uda nam się stworzyć kameralnego klimatu sprzyjającego relaksowi.
 
Wobec tego oprócz lampy sufitowej dobierzmy również inne lampy.
Warto sprawdzić lampy Massive 
– w asortymencie tej marki znajdziemy szeroką gamę eleganckich artykułów oświetleniowych. 

Zwróćmy uwagę na lampy podłogowe oraz stołowe, które będą dawały delikatne, rozproszone światło. Wtedy wystarczy, że włączymy takie lampy i wyłączymy lampę ogólną, aby w salonie zapanowała przytulna atmosfera. Gdy ustawimy je przy fotelu czy sofie, mogą nam też pomóc w czytaniu, korzystaniu z komputera i w innych czynnościach wymagających jasnego, skupionego światła.
 
Dekoracyjne lampki do salonu
 
Również bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju lampki dekoracyjne, które wprawdzie nie dają światła pomocnego w czytaniu, ale będą efektownymi ozdobami. Zwróćmy uwagę na modne obecnie lampki na sznurach, na przykład Cotton Ball Lights, które wyglądają bardzo uroczo. Do bardziej industrialnych wnętrz możemy wybrać żarówki w oprawkach łączone w sznur.
 
Dopełnieniem wnętrza mogą być stylowe lampiony i latarenki oraz świece. Teraz świece możemy kupić też w wersji LED, które dają realistyczny efekt i są w pełni bezpieczne.

Więcej:  www.CentrumSwiatla.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl