Wiele miast (356)

Jeśli potrzebni są ukraińscy pracownicy

 
Ukraińska spółka Legalna Praca zaczęła działalność we Lwowie, ale szybko rozwija kontakty, bo zapotrzebowanie na usługi pośrednictwa pracy jest ogromne. Ukraina prze ku strukturom europejskim i coraz liczniej Ukraińcy patrzą na zachód Europy, a po drodze jest Polska.
 
W spółce Legalna Praca zarejestrowanych jest już ponad 400 poszukujących zatrudnienia w Danii, Szwecji, Holandii, także w Polsce. 

Reklama
Za kilka miesięcy obywatele ukraińscy uzyskają uprawnienia do bezwizowych wyjazdów do krajów. ale nie dotyczy to wyjazdów w celach zarobkowych. Swoboda podróżowania po Europie dotyczyć będzie na razie wyjazdów w celach turystycznych, biznesowych, rodzinnych, ale nie w celu poszukiwania miejsc pracy. 
    Tym niemniej, gdy pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na zagranicznych pracowników, to uruchamiane są w poszczególnych krajach procedury udzielania formalnych zezwoleń na legalne zatrudnienie i takie kontakty podejmuje ukraińska spółka Legalna Praca.

- Zaczynaliśmy od Lwowa – mówi Aleksander Bosakowski, menadżer spółki. – Ale napływają do nas liczne zgłoszenia zainteresowanych zatrudnieniem z wielu krajów, dlatego teraz działamy także na Zaporożu, przygotowujemy 
rozwijanie kontaktów w Białorusi, Rosji, Azerbejdżanie, Gruzji i w innych krajach. Mamy partnerów współpracy także w polskich miastach. 
 
Agencja pośrednictwa zatrudnienia Legalna Praca działa z pomocą współpracowników w wielu regionach, opiera się na wykorzystaniu niemal nieograniczonych możliwości informacyjnych internetu. Kandydatów do zatrudnienia zarejestrowanych jest w agencji Legalna Praca już ponad 400. Są to osoby o różnym poziomie wykształcenia, poszukują ofert zatrudnienia zróżnicowanych – od ofert dla pracowników niewykwalifikowanych, po specjalistów wysokiej klasy, wśród których są projektanci mostów, autostrad, inżynierowie, lekarze, pielęgniarki.
 
(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl