Wrocław
Jankes mistrzem Polski

Człowiek z żelaza czy Tytanowe płuca, to tylko niektóre z przydomków, jakimi policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, określają asp. Pawła Jankowskiego - miłośnika biegów długodystansowych i niemalże etatowego biegacza jednostki.

Podczas odbywających się 29 sierpnia w dolnośląskiej Górze, Mistrzostw Polski Policjantów, łączonych z zawodami Bieg z Policją, nasz czempion zajął I miejsce w kategorii M-40 i został w swojej kategorii wiekowej Mistrzem Polski Policjantów.

Zawody podzielono na kilka kategorii, i tak w klasyfikacji generalnej nasz zawodnik zajął bardzo dobre 30 miejsce. Ale wśród samych policjantów był już 15. Jako, że popularny Jankes jest również policyjnym związkowcem, to wśród swoich kolegów z NSZZP zajął miejsce 7. W swojej kategorii wiekowej stanął na najniższym stopniu podium. Wśród policjantów był jednak bezkonkurencyjny.

10-kilometrowa trasa składała się z czterech pętli. Nasz biegacz zakończył zmagania z czasem 38 min 47 sek. Wynik jest o tyle imponujący, że asp. Paweł Jankowski kilka dni wcześniej, 23 sierpnia, pobiegł w XVI wałbrzyskim półmaratonie, gdzie
21-kilometrową trasę pokonał w imponującym czasie 1h 24 min. 36 sek.

Sukcesy Jankesa oraz jego zapał budzą podziw wśród koleżanek i kolegów, którzy zaczynają myśleć o bieganiu. Czyżby zatem Jankes był forpocztą przyszłych sukcesów biegowych wrocławskich policjantów? (jkd)