Wiele miast (351)

Jakie domy najchętniej budują Polacy?


W ubiegłym roku Polacy postawili przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność, czyli domy z poddaszem i bez garażu.

Co skłoniło ich do takich wyborów i dlaczego akuratnie te rozwiązania uważają najbardziej komfortowe? Sprawdź jakie domy najczęściej budowali Polacy w 2016 roku.

Po lewej: Projekt domu Karmelita bez garażu WOK1028

Reklama
Jak wybierają Polacy?

W 2016 roku większość, bo 55% Polaków zdecydowało się na zakup projektu domu z poddaszem, natomiast 25% z nich wybrało opcję bez garażu. Z pewnością wpływ na tą decyzję miały czynniki łączące funkcjonalność użytkowania połączone z komfortem życia codziennego.

Domy z poddaszem są przede wszystkim bardzo ekonomiczne - dają możliwość zagospodarowania większej przestrzeni, przy równoczesnym zaoszczędzeniu miejsca na działce. Ponadto z łatwością można oddzielić w nich strefę nocną od dziennej. 

Najczęściej poddasze pełni rolę części prywatnej, czyli tej, w której domownicy mogą się zrelaksować oraz odpocząć. Znajdują się tam sypialnie, garderoby i łazienki.

Na parterze natomiast, czyli w części dziennej, wspólnej wszystkich użytkowników projektuje się kuchnię z jadalnią najczęściej otwarte na salon oraz
   
Projekt domu Wilga 2 BSA1326
wspólną łazienkę. Na tej kondygnacji warto także zagospodarować dodatkowe pomieszczenia tak jak pokój gościnny, kuchenną spiżarkę czy pomieszczenia gospodarcze.

Dzięki nim dom nabierze funkcjonalności, a wszystkie przedmioty będą nie tylko pod ręką, ale także na swoim miejscu. Wyraźnie oddzielnie dwóch stref to jedna z największych zalet domów z poddaszem użytkowym.
 

Bez garażu? Dlaczego nie!

Według danych statystycznych 25% Polaków w 2016 roku wybrało projekt domu z poddaszem bez garażu. Dlaczego? Z pewnością duże znaczenie miała chęć odizolowania części, w której

Projekt domu Lea (wersja A) bianco WRC1974
    znajdują się spaliny i nieprzyjemne zapachy od strefy dziennej domu.

Ponadto, jeżeli mimo wszystko chcemy posiadać garaż, a mamy dodatkowe miejsce na działce, warto zastanowić się nad postawieniem osobnego budynku np. łączącego pomieszczenie gospodarcze z miejscem na auto. Będzie to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla każdego amatora majsterkowania oraz miłośniczki prac ogrodowych, ponieważ wszystkie tzw. brudne narzędzia znajdują się z dala od domu. 


Taki budynek będzie także idealnym miejscem na przechowywanie sezonowych sprzętów jak narty czy leżaki. Ponadto
z danych statystycznych wynika, że domy, które najbardziej trafiają w gust Polaków, to te które mają proste i kompaktowe bryły, a takie są właśnie domy z poddaszem.

Domy jednorodzinne powinny być przede wszystkim komfortowe, bezpieczne i ekonomiczne. Dlatego budynek, w którym znajduje się poddasze w zupełności wystarcza, żeby spełnić wszystkie oczekiwania, jakie możemy mieć w stosunku do domu jednorodzinnego. Należy jednak pamiętać, że każdy wybór powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji inwestora i jego rodziny. Tylko wtedy dom będzie spełnieniem marzeń.

Więcej: www.extradom.pl

(ac) 
stat4u PortalPOLSKA.pl