Wiele miast (351)

Jakie cechy powinny mieć kamizelki ostrzegawcze?


Na pewno wielokrotnie widzieliście w swoim życiu osoby, które miały na sobie założone kamizelki ostrzegawcze.

Warto wiedzieć, że tego typu elementy muszą spełniać określone normy, aby mogły być w ogóle dopuszczone do użytku. Jakie?

Reklama
Odpowiedni materiał
 
Producenci, którzy wykonują kamizelki ostrzegawcze muszą wziąć pod uwagę rozmaite kryteria. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego materiału. Chyba każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie elementy dobrze nadawałyby się do tego celu. Warto wiedzieć, że kamizelki ostrzegawcze są wykonywane na przykład z poliestru, który spełnia najważniejsze normy. Jeśli zatem chcecie w najbliższym czasie kupić tego typu produkty, to musicie o tym pamiętać.


Właściwe zastosowanie elementów

    Kamizelki ostrzegawcze muszą mieć na sobie pasy fluorescencyjne. Dzięki temu będą wyróżniają się i znakomicie wywiązują ze swojego podstawowego zadania, czyli na przykład gwarantują bezpieczeństwo drogowcom kiedy warunki atmosferyczne nie są do końca sprzyjające lub po prostu zbliżają się godziny wieczorne czy nocne itp.

Istotne jest też to, aby kamizelki ostrzegawcze były zapinane na rzepy. Dlaczego warto zadbać o ten aspekt? Jest to potrzebne, aby na przykład nie odpinały się 
w trakcie wykonywania rozmaitych czynności. Byłoby to irytujące, a czasami nawet zagrażające zdrowiu czy życiu.

Szczególnie jest to istotne w przypadku ludzi, którzy mają na sobie kamizelki ostrzegawcze, a jednocześnie pracują z młotami pneumatycznymi itp. Kupując kamizelki ostrzegawcze trzeba zwrócić uwagę na to czy producent deklaruje spełnienie norm EN471 - jeśli tak to, możecie mieć pewność, że wybrane elementy będą charakteryzować się odpowiednią jakością.
 
 
Czasami kamizelki ostrzegawcze to za mało
 
W niektórych sytuacjach kamizelki ostrzegawcze nie wystarczą. Czasami bowiem trzeba zdecydować się na fartuchy robocze. W jakich momentach? Zawsze wtedy, kiedy macie do czynienia ze specyficznymi substancjami, na przykład żrącymi itp. Wtedy zwykłe kamizelki ostrzegawcze nie zagwarantują Wam odpowiedniej ochrony. Należy zdecydować się na fartuchy robocze, które są przeznaczone do pracy właśnie w takich warunkach.

(a)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl