Wiele miast (351)

Jaki rodzaj mopa do sprzątania wybrać?

 

Mycie podłogi nie musi być męczące i czasochłonne. Gdy zakupisz dobry mop do podłogi, wtedy zadbanie o jej czystość nie sprawi żadnej trudności.

W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli mopów. Na co warto się zdecydować?

Reklama
Mop to bardzo praktyczny dodatek, który warto mieć w domu. W sprzedaży dostępne są mopy kosztujące zarówno po kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych. Gdy zależy nam na tym, aby mop mył dokładnie i był wytrzymały, poszukajmy tego lepszej klasy. Taki, który kosztuje po 20 złotych, nie dość, że nie będzie dobrze czyścił podłogi, to jeszcze może się szybko połamać.

Już za około 70-80 złotych możemy zakupić dobry zestaw składający się z mopa oraz z dopasowanego do niego wiaderka, na przykład w sklepie leifheitsklep.pl. Do wyboru mamy wtedy generalnie trzy końcówki – płaską, paskową lub sznurkową.

Mop płaski

Wyposażony w zdejmowaną nakładkę, najczęściej z mikrofibry, która dobrze zbiera zanieczyszczania i starannie myje różne nawierzchnie.

Mop ma składaną na połowę konstrukcję, która pozwala na jego dobre wyciśnięcie
w wiaderku ze specjalnym koszykiem. Wyginający się przegub pozwala na dotarcie pod meble. Możemy mieć jednak trudności z myciem w węższych miejscach, gdzie mop się nie zmieści.
   
 
Mop paskowy
 
Końcówka jest wykonana z długich pasków chłonnej tkaniny dobrze usuwającej zarudzenia, na przykład z mikrofibry. To mopy, które dobrze radzą sobie także z różnymi podłogami. Są łatwe do wyciśnięcia w specjalnych nakładkach na wiaderka. Dobrze sprawdzają się w myciu wąskich przestrzeni, ale mycie zajmie nam generalnie więcej czasu niż w przypadku mopów płaskich, które mają większą powierzchnie myjącą. Dla wygody szukajmy też tych ze zginającymi się przegubami.
 
Mop sznurkowy
 
To zwykle najtańsze mopy, których końcówka wykonana jest ze sznurków. Najlepsze to te z chłonnymi sznurkami z mikrofibry osadzonymi w kształt koła – kupimy je w sklepie leifheitsklep.pl. Wtedy powierzchnia mycia jest duża, a specjalny kształt pozwala na dotarcie do różnych zakamarków. Mopy te kupimy też w wersji ze zginającymi się przegubami.

(a)

 

 
stat4u PortalPOLSKA.pl