Wiele miast (351)

Jak światowy gigant IT radzi sobie z odnawianiem źródła energii?


Największe firmy na świecie zwracają coraz większą uwagę na ochronę środowiska naturalnego.

Na wdrażanie proekologicznych rozwiązań zdecydowała się również firma Google – gigant w branży IT. Niedawno pochwaliła się, że wszystkie oddziały Google w 2015 roku zużyły niemal tak dużo energii, jak miasto San Francisco.

Reklama
Google chce korzystać w 100 procentach z energii odnawialnej
 
Google stawia na odnawialne źródła energii. Widać to między innymi w jego siedzibach, które budowane są z naciskiem na zminimalizowanie zapotrzebowania na energię.
 
Jednocześnie światowy gigant obsługujący najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową zapowiedział, że w 2017 roku będzie korzystać w 100% z odnawialnych źródeł energii, wliczając w to zarówno biura firmy, jak i centra danych. W związku z tym firma zdecydowała się na podpisanie długoterminowych umów na dostarczanie energii odnawialnej, głównie energii wiatrowej oraz słonecznej.
 
 
Odnawialne źródła energii wykorzystują też polskie firmy

   
W ślad za Google oraz innymi firmami w branży zmniejszającymi zużycie energii i korzystającymi z odnawialnych źródeł idą także polskie przedsiębiorstwa.

Zalicza się do nich również sopocka firma bluemedia.pl, która zdecydowała się na inwestycję w panele słoneczne.

Już teraz część energii potrzebnej do obsługi firmy produkują panele – znajdują się one na tarasach siedziby firmy, która znajduje się w Domu Zdrojowym w Sopocie. Razem z nimi funkcjonują też ogniwa fotowoltaiczne, które służą do produkcji energii elektrycznej.
 
Agnieszka Fabianowicz z bluemedia.pl zaznacza, że dzięki panelom słonecznym firma staje się samowystarczalna w słoneczne dni i może wtedy korzystać wyłącznie z energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo zasilanie serwerowni firmy z użyciem ogniw fotowoltaicznych podnosi bezpieczeństwo w razie przerw w dostawach prądu.
 
Wobec tego odnawialne źródła energii to przyszłościowe rozwiązanie w biznesie. To pozytywny trend, który jest dużym wsparciem dla środowiska naturalnego, dlatego mamy nadzieję, że będzie korzystało z nich coraz więcej firm.

(a)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl