Lublin
Jagodowe Trendy 2016

25 lutego br. Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie razem z kraśnickim oddziałem LODR w Końskowoli  reprezentował na wspólnym stoisku województwo lubelskie podczas Międzynarodowej Konferencji "Jagodowe Trendy" w Kraśniku poświęconej tematyce owocowej i sadowniczej.

Reklama

Licznym seminariom towarzyszyły wystawy i pokazy sprzętu, nawozów i środków ochrony roślin związanych z branżą owocową oraz gotowych produktów z owoców, w tym lubelskiego cydru. Marszałka Sławomira Sosnowskiego podczas konferencji reprezentowała sekretarz województwa Anna Augustyniak.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

_______________________________________________________________________________________
 

Nieprzypadkowa jest lokalizacja przedsięwzięcia. To właśnie na terenie powiatu kraśnickiego w 1974 roku założone zostały pierwsze plantacje malin na rusztowaniach, co - jak podkreślają organizatorzy - przyczyniło się do dynamicznego rozwoju produkcji malin w województwie.
 

Dziś wysokie zbiory owoców z krzewów i plantacji jagodowych zapewniają nam pierwsze miejsce w kraju. W 2014 r. wyniosły one 273,3 tys. ton (to aż 48,1% zbiorów krajowych). Województwo jest obecnie największym w Polsce producentem nie tylko malin (82,5% krajowej produkcji), ale też porzeczek (50,5%), agrestu (33,3%) i truskawek (30,0%) [dane Urzędu Statystycznego w Lublinie].
 

"Jagodowe Trendy" są jednym z ważniejszych wydarzeń sadowniczych w Polsce. Pomysł sadowników produkujących owoce miękkie, który zrodził się dwanaście lat temu, przeistoczył się w wiodącą konferencję obejmującą swoją tematyką pełny zakres owoców jagodowych i pestkowych.
 

stat4u PortalPOLSKA.pl