Lublin
JADAR planuje otworzyć fabrykę w Lublinie

Jadar planuje wybudować w Lublinie najnowocześniejszą w Polsce fabrykę produkującą kostkę brukową i galanterię betonową. Przedsiębiorstwo powstanie na terenie dawnego zakładu Odlewnia Ursus przy ulicy Metalurgicznej 7. Zajmie powierzchnię blisko 2,5 ha, a kapitał inwestycyjny wyniesie ok. 30 mln zł netto.

Reklama

Na budowę najnowocześniejszej w Polsce fabryki wybraliśmy Lublin, ponieważ rynek sprzedażowy w województwie lubelskim jest mocno rozwinięty, na co znaczący wpływ mają dotacje z Unii Europejskiej. Dotyczą one w szczególności inwestycji infrastrukturalnych, w których również zamierzamy uczestniczyć. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła nowe wymogi materiałowe, zgodnie z którymi komponenty do budowy dróg powinny mieć wyższe parametry techniczne, a nowatorskie linie produkcyjne w powstającej fabryce w Lublinie będą w stanie wyprodukować elementy spełniające narzucone odgórnie kryteria - komentuje Dariusz Kupidura, prezes zarządu Jadar Sp. z o.o.

Fabryka opierać się będzie na pracy dwóch innowacyjnych linii produkcyjnych wyposażonych w skomplikowane i zautomatyzowane urządzenia sterowane zintegrowanym systemem komputerowym. Jedna linia produkcyjna to SHP 5000 CPRO plus Wibroprasa MULTI 1200 do galanterii betonowej, natomiast druga linia będzie służyła do uszlachetniania produktów powstałych na bazie SHP 5000 CPRO.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________
 

W pobliżu fabryki powstanie również ogród wystawowy o powierzchni ok. 1300 mkw. Celem projektu jest nie tylko zaprezentowanie produktów firmy Jadar, lecz także przedstawienie niestandardowych rozwiązań architektonicznych, które zainspirują potencjalnego klienta do stworzenia własnego, niepowtarzalnego ogrodu.

 

Przewidywany termin zakończenia inwestycji przypada na III kwartał 2016 roku. Pierwsze testy produkcji najwyższej jakości kostki brukowej i galanterii betonowej odbędą się już na przełomie listopada i grudnia br.

***

Jadar Sp. z o. o. to jeden z wiodących producentów kostki brukowej w Polsce i Europie, a także dekoracji architektonicznych do wnętrz i ogrodów pod markami własnymi Jadar Home, Jadar Garden oraz SunBlock. Spółka działa od 1990 r. i oferuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę i wysokiej jakości materiały budowlane przy użyciu nowoczesnych technologii. Jadar sp. z o.o., obok siedziby w Radomiu posiada oddziały w Warszawie, Skaryszewie, Kielcach, Grójcu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Wysoką jakość wyrobów i stabilną pozycję spółki potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia takie jak „Orły Polskiego Budownictwa” czy certyfikat „Rzetelni w biznesie”. Firma Jadar została także w 2015 r. laureatem programu Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki w ramach projektu „Lider Polskiej Gospodarki”.
 

Więcej informacji na stronie www.jadar.pl.

stat4u PortalPOLSKA.pl