Nowy Sącz
III Regaty o Puchar Prezydenta Nowego Sącza

W ubiegłą sobotę w Znamirowicach odbyły się III Regaty o Puchar Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Przy pięknej słonecznej pogodzie i dobrym do żeglowania wietrze wystartowało 18 załóg. Zawody odbywały się w tzw. systemie przelicznikowym, co każdemu ze startujących bez względu na typ jachtu dawało szansę na zwycięstwo. 

Reklama
Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, który w imieniu Prezydenta wręczał Radny Miasta Grzegorz Dobosz, zdobyła załoga jachtu SKIPPER.COM.PL prowadzona przez sternika Pawła Butschera. Drugie miejsce zajął samotnie płynący Tomasz Salamon na jachcie ALBATROS, a trzecie załoga MK CAFE, którą prowadził Tomasz Odolski.

Fot. Michał Zakrzewski

Ostateczne wyniki regat:
 
1. SKIPPER.COM.PL – sternik Paweł Butscher
 
2. ALBATROS – sternik Tomasz Salamon
 
3. MK CAFE – sternik Tomasz Odolski
 
4. ROKO – sternik Robert Duchnowski
 
5.WISŁA – sternik Wojciech Parużnik
 
6. BABA JAGA – sternik Rafał Leśniak
 
7. STARA – sternik Kazimierz Bednarek
 
8. DZIÓBUŚ – sternik Jerzy Kulka
 
9. WELINKA – sternik Wiesław Król
 
10. MORSIK – sternik Ryszard Król
 
11. MELKA – sternik Lucjan Gadzina
 
12. BKT – sternik Emil Wiśniewski
 
13. X – sternik Andrzej Gwiżdż
 
14. SZKWAŁ – sternik Maksymilian Mozdyniewicz
 
15. ŚMIGŁY – sternik Dawid Stankiewicz
 
16. SZAŁ CIAŁ – sternik Aleksander Brol
 
17. FLAMENCO – sternik Robert Janicki 
 
18. NIMB – sternik Tomasz Janis
 
Wśród wszystkich uczestników regat rozlosowano m.in. bony towarowe do sklepu sportowego, myjki firmy Karcher, kamerę samochodową i wiele innych atrakcyjnych nagród i upominków. 
 
Po regatach wszyscy bawili się przy muzyce żeglarskiej granej przez zespół Zośka C-dur oraz Rafała Leśnika. A że żeglarze kochają szanty, to śpiewom i tańcom nie było końca.
 
Organizatorami regat były Stowarzyszenia: Neu Sandez i Dla Miasta oraz Yacht Club PTTK Beskid. Regaty posiadały licencję Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty sędziowali: Jacek Białoń – sędzia główny oraz Jarosław Smajdor.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w organizacji regat, szczególnie Radnemu Rady Miasta Nowego Sącza Grzegorzowi Doboszowi, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, przystani jachtowej w Znamirowicach oraz sponsorom.

(ac)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl