Kalisz
Hellena Tour 2019

Jutro pierwszy etap 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2019”. Kolarskie zmagania na szosach województw łódzkiego i wielkopolskiego potrwają trzy dni.

Reklama
Oprócz polskich ekip na starcie zobaczymy też drużyny z Niemiec, Litwy i Ukrainy. Łącznie 130 zawodników.

Przed kolarzami cztery etapy. Pierwszy to piątkowa pętla dookoła zbiornika Jeziorska, licząca 150 km. Peleton wystartuje z Warty na zachód i przejedzie przez takie miejscowości Chabierów, Skalmierz i Sulmów, aż dotrze do Goszczanowa, gdzie rozegrana zostanie pierwsza premia. Trasa wiedzie dalej przez Jeziorsko, Księżą Wólkę, Krępę i Dąbrówkę. Zaraz za tą ostatnią kolarze wjeżdżają na rundę, którą pokonają dwa razy. Podczas powalczą o premię w Pęczniewie. Potem z powrotem do Warty - tam runda z premią oraz meta.

W sobotę zawodnicy startować będą na dwóch trasach. Drugi etap to jazda indywidualna na czas o długości nieco ponad 14 km. Jej trasa wiedzie z Opatówka na południe aż do Saczyna, gdzie zawodnicy zawrócą i przez Komorniki oraz Chełmce dotrą z powrotem do Opatówka. Etap trzeci, także w sobotę, rozpocznie się w Kaliszu, skąd peleton wystartuje na trasę o długości 118 km. Wiedzie ona przez m.in. Rożdżały, Koźminek, Lisków, Przespolew, Ceków-Kolonię i Żelazków, gdzie zaplanowaną pierwszą premię. Stamtąd przez Kościelec, Mycielin i Zbiersk-Cukrownię od Stawiszyna na drugi lotny finisz. Kilka kilometrów dalej rozpocznie się pokonywana dwukrotnie runda przez Długą Wieś, Blizanów – tu premia – Janków, Brudzew i Jarantów. Po zjeździe z rundy powrót do Stawiszyna i meta.

Niedzielny, czwarty etap, kończy i rozstrzyga cały wyścig. Start na trasę o długości 162 km w Wieruszowie, wokół którego peleton przejedzie rundę. Następnie kolarze miną Galewice, Lututów – tutaj pierwsza premia – Klonowę, Czajków, Kraszewice i Grabów. W tym ostatnim skręcą na północ, by przez Wielowieś i Rososzycę dotrzeć do Sieroszewic, w których powalczą na drugim lotnym finiszu. Stąd przez Ołobok, Godziesze Wielkie – premia – Brzeziny i Opatówek do Kalisza. W najstarszym polskim mieście zaplanowano trzy rundy ulicami Nowy Świat, Ułańską, Bankową, al. Wolności i Częstochowską. Finisz przed gmachem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, gdzie peleton spodziewany jest około godziny 14:30.

Wyścigowi towarzyszą liczne sportowe atrakcje. W sobotę kryterium uliczne o Puchar Burmistrza Stawiszyna dla młodszych adeptów kolarstwa oraz XVII Rodzinny Rajd Rowerowy „Stawiszyn Tour III” dla wszystkich miłośników przejażdżek rowerowych. Następnego dnia natomiast kryterium uliczne o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza dla najmłodszych kolarzy.

Reklama_________________________________________________________________________________________

 
Bezpłatnie dostarczamy zakupy
- w Kaliszu, 
Ostrowie Wlkp.
 
   

Kliknij:
        

_______________________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl