Wiele miast (380)

Globalna platforma korepetycji Preply.com zbiera 1,3 mln $ inwestycji i aktywizuje działania w Polsce

Międzynarodowa platforma korepetycji Preply (Techstars’15) z Ukrainy zbiera 1,3 mln $ inwestycji po “Series Seed Round” od europejskich aniołów biznesu oraz funduszy Venture, dla dalszej ekspansji międzynarodowej.

Reklama

Globalna platforma korepetycji Preply (Techstars’15), serwis pomagający znaleźć nauczycieli języków obcych, przedmiotów oraz hobby, zarówno lokalnie jak i online, zebrał 1,3 mln $ inwestycji po “Series Seed Round” od europejskich aniołów biznesu. Inwestorami są Mariusz Gralewski (DocPlanner, Polska), Przemysław Gacek (Grupa Pracuj, Polska), Arthur Kosten (Booking.com, 2003-2012), Hedgehog Fund (Polska) Digital Future (Ukraina), SMRK (Ukraina), a także Techstars (Niemcy/USA), oraz wielu innych.

Kirill Bigai, Współzałożyciel oraz CEO:

“Każdy kto wspiera Preply na drodze do uczynienia edukacji przystępną dla wszystkich, inwestuje tym samym w lepszy świat i lepsze jutro. Bardzo cenię naszych nowych partnerów, a także zespół i społeczność Preply. Tegoroczna Transakcja dowodzi naszej reputacji w dążeniu do doskonałości i innowacji w sferze edukacji. "

Od 2015, gdy startup edukacyjno-technologiczny Preply zakończył program w akceleratorze Techstars Berlin, firma zwiększyła stan liczbowy załogi pięciokrotnie, a dochody dziesięciokrotnie. Przyciągnęło to znaczących aniołów biznesu oraz fundusze Venture Capital, którzy to zainicjowali proces znany jako “seed funding”. Proces ten będzie wspierać długofalowy rozwój firmy, wzrost na rynku edukacji, oraz ekspansję międzynarodową. Aby osiągnąć te cele, Preply rozpoczyna rekrutację zakrojoną na szeroką skalę.

preply
Mariusz Gralewski, Założyciel oraz CEO w DocPlanner.com:

“Rynek korepetycji jest ogromny oraz stale niezagospodarowany w skali światowej. Obserwowałem rozwój Preply przez prawie rok i zauważyłem wielki potencjał. Szczerze wierzę, iż firma ta ma odpowiedniego ducha przedsiębiorczości, aby wygrać na międzynarodowym rynku edukacji.

Platforma Preply, z siedzibą w Kijowie, to portal edukacyjny pozwalający odnaleźć korepetytorów zarówno lokalnie jak i online, dostarczający jednocześnie wysokiej jakości produkt dla nauczycieli na całym świecie. Preply zostało stworzone w Kwietniu 2013 roku i operuje na pięciu rynkach: Polskim, Ukraińskim, Rosyjskim, Meksykański oraz Brazylijskim. Jednocześnie firma wchodzi obecnie do Niemiec, Wielkiej Brytanii, a także Hiszpanii. We wcześniejszym stadium rozwoju, projekt osobiście wspierał jeden z aniołów biznesu - Semyon Dukach (Techstars Boston), a sama firma jest jednym spośród absolwentów programu Techstars Berlin’15, którzy zdołali zebrać inwestycje.

Ponad 25 000 korepetytorów na Preply oferuje zajęcia dla 70 000 uczniów w 27 językach, 13 przedmiotach, a także w dziedzinach takich jak muzyka czy sztuka. Z pomocą platformy Preply.com przeprowadzanych jest ponad 10 000 godzin zajęć miesięcznie.

Przemysław Gacek, CEO w Grupie Pracuj:

“Udzielanie korepetycji to świetny i niewykorzystany jeszcze rynek na skalę światową, który ma wiele do zaoferowania zarówno nauczycielom jak i uczniom. Kirill Bigai i jego zespół kładą wielki nacisk na to, aby platforma była prosta w obsłudze, a zarazem bogata w funkcjonalności, co wsparte odpowiednim wykończeniem daje im ogromną szansę na sukces.”

Arthur Kosten, CMO w Booking.com (2003-2012)

“W stale zmieniającym się świecie, ciągłe doskonalenie swoich umiejętności jest bardzo ważne. Korepetycje są świetną ku temu sposobnością, jednak sam rynek jest mocno sfragmentaryzowany. Znalezienie nauczyciela, oraz zaplanowanie i zarezerwowanie zajęć, są niekiedy niezwykle trudne. Preply rozwiązuje te problemy. Z wykorzystaniem ograniczonych zasobów zespół Preply potrafił stworzyć świetny produkt i wyjść z nim na rynki zagraniczne. Jestem podekscytowany współpracą z nimi i wejściem na następny poziom.”

Jens Lapinski, Managing Director at Techstars Berlin:

“Preply ist super.”
 

Inwestorzy z “Series Seed Round”:

Mariusz Gralewski (DocPlanner), Anioł biznesu, Polska

Przemysław Gacek (Grupa Pracuj), Anioł biznesu, Polska

Arthur Kosten, (Booking.com, 2003-2012), Anioł biznesu, Holandia

Hedgehog Fund, Polska

RTAVentures VC, Polska

Xevin Investments, Polska

Digital Future, Ukraina

SMRK, Ukraina

TechStars, USA/Germany

stat4u PortalPOLSKA.pl