Wiele miast (351)

Gdzie kupować bezpiecznie auta z drugiej ręki?


Większość Polaków decyduje się na zakupienie samochodu używanego. Auto z drugiej ręki jest najtańsze i możemy wybrać taki model, który jako nowy kosztowałby znacznie więcej.

W sprzedaży znajdziemy obecnie mnóstwo samochodów z drugiej ręki. Nie wszędzie jednak zawrzemy w pełni udaną transakcję. Na co powinniśmy uważać w szczególności?

Reklama
Gdy kupujemy auto używane, oszczędzamy, ale także musimy liczyć się z ryzykiem, że pojazd może szybko zacząć sprawiać różne problemy w eksploatacji. Drogie naprawy już na samym początku nie są niczym dziwnym. Ponadto w większości przypadków możemy też podejrzewać, że pojazd ma przekręcony licznik, dlatego w rzeczywistości przejechał znacznie więcej. Oczywiście, to tylko kilka przykładów, ponieważ handlarze znają jeszcze więcej sztuczek, aby oszukać klienta i nakłonić go do zakupu.
   
Z ogłoszeń najlepiej?
 
Większość z nas rozpoczyna poszukiwania samochodu przez portale ogłoszeniowe. Możemy wtedy wyszukać auto, które będzie w pełni odpowiadało naszym oczekiwaniom bez wychodzenia z domu.

Niestety, może się zdarzyć, że będzie ono możliwe do zakupu w drugiej części kraju. Alternatywnie możemy też wybrać się na giełdę samochodową lub do komisu. Tutaj w jednym miejscu czekają na nas różne auta, które możemy zobaczyć na żywo, także od środka.
 
Warto pamiętać jednak o tym, że nie mamy wówczas całkowitej pewności, jaki jest rzeczywisty stan pojazdu. Często sprzedający omija niektóre niewygodne fakty, a nawet zataja informacje, na przykład o tym, że auto ma większy przebieg, jest powypadkowe czy będzie wymagało drogiej naprawy w niedługim czasie. Co więcej, możemy kupić nawet auto kradzione!
 

A może samochód od dealera?
 
Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że używane auta sprzedają też salony dealerskie, na przykład taką ofertę ma dla nas salon Forda Warszawa jest jednym z miast, gdzie skorzystamy z takiej właśnie usługi. Od dealera kupujemy auto sprawdzone, a nawet z gwarancją. Wprawdzie zapłacimy nieco więcej, ale transakcja będzie wygodna, bezpieczna i szybka!

Więcej: www.UzywaneJakNowe.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl