Wiele miast (374)
Gadżety na koniec wakacji

Wracając z wakacji zdarzyło Ci się zgubić bagaż? A może ktoś niepostrzeżenie uszkodził Twój samochód? Podpowiadamy, jak zapobiec takim sytuacjom i poradzić sobie z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wystarczy odrobina… techniki!

Reklama
Sezon wakacyjnych powrotów w pełni. To oznacza, że dworce, lotniska i autostrady zapełniają się rekordową liczbą podróżnych. Tam, gdzie stres i pośpiech łatwo o nieprzewidziane sytuacje, ale znamy na nie sposób. Grunt to ostrożność oraz znajomość pomocnych, nowoczesnych gadżetów.

Torba poszukiwana

Bagaż, mały czy duży, ma tendencję do znikania z naszego pola widzenia w najmniej spodziewanych sytuacjach. Szczególnie, gdy w pośpiechu opuszczamy hotelowy pokój lub domek wypoczynkowy. Zdarza się też, że nasza walizka zawieruszy się w czasie lotniskowej odprawy. Co wtedy zrobić?

- Część turystów wychodzi z założenia, że zgubiony bagaż przepada na zawsze. Tak nie musi być, jeżeli torby ze szczególnie cenną zawartością zabezpieczymy w odpowiedni sposób – mówi Krzysztof Rydlak, ekspert ds. produktów w firmie Spy Shop.

Specjaliści od nowoczesnych gadżetów zwracają uwagę na przydatność urządzeń lokalizujących. Brzmi tajemniczo? To nic innego, jak niewielkie lokalizatory GPS, które informują o położeniu oraz prędkości poruszania się danego obiektu.

- Wkładając taki lokalizator do torby będziemy mogli w każdej chwili sprawdzić, gdzie się znajduje, a wszystkie niezbędne informacje wyświetlą się nam na dedykowanej stronie internetowej lub dostaniemy informację w postaci SMS – tłumaczy Krzysztof Rydlak.

Osobiste lokalizatory GPS to urządzenia niedrogie i skutecznie chroniące przed utratą cennego bagażu. Z powodzeniem można je stosować także do ochrony auta przed kradzieżą lub zabezpieczenia jakiegokolwiek ruchomego mienia.

- Są niezastąpione szczególnie dla osób wracających z dalekich podróży, które spotykają się z koniecznością częstych przesiadek i nieustannego przekładania bagażu – dodaje ekspert firmy Spy Shop.

Samochód bezpieczny w trasie

Turyści podróżujący własnym samochodem rzadziej gubią cenne torby. Często jednak muszą dbać, by ich auto wróciło z wakacji w stanie takim, w jakim je rozpoczęło.
 
- Urwane lusterka, zarysowania lakieru, wgniecenia karoserii, drobne stłuczki. Kierowcy wracający z urlopu znają te problemy, ale dzięki nowoczesnym gadżetom z łatwością udaje im się łagodzić ich skutki – mówi Krzysztof Rydlak.

Z pomocą przychodzą coraz bardziej popularne kamery samochodowe. Rejestratory trasy zdobyły w naszym kraju dużą popularność, a ostatnio coraz więcej mówi się o ich przydatności w ochronie bezpieczeństwa auta. Film wysokiej jakości, zarejestrowany dobrą kamerą, może służyć jako dowód w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu. Taki materiał można przedstawić policjantom, ale też pokazać np. przedstawicielowi firmy ubezpieczeniowej.

- Dowiedzenie swojej racji to jedno, ale rejestrator trasy uchroni nas przed bezpodstawnym oskarżeniem oraz konsekwencjami, gdy sprawca stłuczki będzie chciał przenieść na nas odpowiedzialność za zdarzenie – tłumaczy ekspert firmy Spy Shop.

Kamerki samochodowe są niedrogie i skuteczne. Należy jednak uważać na podróbki, które coraz częściej można spotkać na portalach aukcyjnych. Niezależnie od tego, rejestrator trasy jest świetnym gadżetem nie tylko w okresie powrotu z wakacji.

Magdalena Kulik, PR Expert
stat4u PortalPOLSKA.pl