Wiele miast (351)

Fototapety ścienne – nowy wymiar designu

W dzisiejszych czasach zewsząd czerpać możemy inspiracje dotyczące aranżacji przestrzeni – to fakt bezsprzeczny. I bez wątpienia zauważamy także, że najbardziej polecanymi przez specjalistów z branży handlu dekoracjami ściennymi stały się fototapety.

Wyprzedziły swoją popularnością zarówno klasyczne obrazy ścienne, jak i tapety.

Co takiego niezwykłego w sobie mają, że Polacy się w nich po prostu zakochali?

Reklama
By każde pomieszczenie prezentowało się niezwykle stylowo

Nie da się ukryć, że od paru już lat fototapety ścienne cieszą się największą popularnością spośród wszystkich dekoracji naściennych - sprawdź naszą ofertę www.fototap.pl/fototapety  Dlaczego tak się dzieje? zapewne przede wszystkim jest to zasługa faktu, iż w ten właśnie sposób możemy ozdobić swoje wnętrza szybko i bez ponoszenia wysokich kosztów – a rezultaty zmian są naprawdę niesamowite.
 
Projektantom udało się natomiast  w pełni zadbać o to, by dla każdego kupującego znalazł się dokładnie taki egzemplarz, który w stu procentach spełni jego wyobrażenia o pięknie oraz designie na światowym poziomie. Biorą oni także pod uwagę najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz, przygotowując zarówno znakomite modele  w stylu prowansalskim, jak i glamour, vintage, boho, rustykalnym czy też industrial . W rezultacie nawet w pomieszczeniu, w którym do tej pory panowała raczej nijakość, można wprowadzić daleko idące zmiany, które sprawią, że będzie się ono prezentowało niczym z prestiżowego katalogu wnętrzarskiego.
 
 
Najnowsze trendy w świecie fototapet

Jak można było się domyślić, w świecie fototapet panując różne mody i trendy. Raz na topie są takie kolory, innym razem inne, raz takie printy wydają się najbardziej pożądane, innym razem wybiera się coś innego. Sprawdźmy zatem, z jakimi trendami mamy do czynienia dziś, na początku roku 2018!
 
Duża dawka natury – z całą pewnością takie tapety ścienne są przez Polaków uważane za szczególnie trafione. Trudno wszak dziwić się temu, skoro doskonale wiemy, że nawet, gdy mieszkamy w dużych miastach, pragniemy jak najczęściej patrzeć na łąki, jeziora, rzeki, morze czy lasy – nawet gdyby miały być one „tylko” na fototapecie. Tego typu egzemplarze koją wzrok po dniu pełnym pracy, pomagają się odprężyć i zrelaksować.
 
Bardzo wyraźnie widać także zachwyt mieszkańców naszego kraju motywami geometrycznymi. Trudno wszak dziwić się temu, jest to ostatnio bowiem trend wiodący w aranżacji przestrzeni  w ogóle. Pozwala na wprowadzenie do pomieszczenia ogromnej dawki nowoczesności – i to niewielkim kosztem.
 
Uwielbiamy także fototapety trójwymiarowe i bardzo chętnie je nabywamy (zarówno do pokoju dziennego, jak i sypialni, jadalni, przedpokoju czy kuchni). W tym przypadku z mózgiem obserwującego toczy się niesamowita gra. Wydaje nam się, że możemy zrobić tylko krok i znajdziemy się na poziome drabince w lesie równikowym, stanąć oko w oko z przerażającym tygrysem czy też wspiąć się na wysoki szczyt góry. Ponadto dzięki zastosowaniu modeli trójwymiarowych możemy powiększyć optycznie przestrzeń (co jest szczególnie ważne wówczas, gdy zajmujemy raczej niewielkie wnętrza). Warto w ten właśnie sposób wprowadzić dużą dawkę nowoczesności!
 
Ostatnimi czasy sporo osób decyduje się także na motywy florystyczne i zwierzęce, gdy chodzi o fototapety. Nie są to jednak banalne wzory typu małe kotki czy pieski (które, choć bardzo urocze, za oryginalne uchodzić z całą pewnością nie mogą).
 
W jakiego typu wnętrzach warto zastosować to rozwiązanie?

    Nie tylko we wnętrzach domów i mieszkań (jak mogłoby się wydawać), ale i w prestiżowych butikach, najlepszych salonach urody, fryzjerskich czy kosmetycznych oraz wszędzie tam, gdzie pragniemy wprowadzić sporą dawkę świeżości i nowoczesności.

Zwykle jednak tego typu naścienne ozdoby znajdują swoje miejsce w pomieszczeniach mieszkalnych.

Gdzie najchętniej umieszczają je Polacy? Bardzo często trafiają do pokoju dziennego, który pełni funkcję reprezentacyjną w każdym domu. 

Ponadto coraz szersze grono osób pragnie w ten właśnie sposób udekorować swoją sypialnię, zapewniając sobie tym samym znakomite sny oraz dobry humor zaraz po wstaniu z łózka.
 
Rodzice nabywają fototapety po to, by ozdobić nimi dziecięce pokoiki, freelancerzy zaś stawiają na to, aby mieć wspaniały pokój czy kącik do pracy, zatem te właśnie naścienne dekoracje stają się również ich wyborem. W kuchni (która według wielu stanowi niekwestionowane serce domu) warto natomiast wprowadzić sporą dawkę rodzinnej atmosfery właśnie poprzez umieszczenie na którejś ze ścian fototapety.

Nie musimy na szczęście martwić się o to, że nasza ozdoba naścienna już niebawem będzie nadawała się tylko do wyrzucenia (ze względu na panujące w tym pomieszczeniu specyficzne warunki, a więc sporą wilgotność powietrza, parę i zmieniającą się raz po raz temperaturę).
Nie jest to jednak prawda, dzisiejsze modele powstały bowiem z wielką pieczołowitością, dzięki czemu są w pełni wytrzymałe i niestraszne im warunki typowo kuchenne ani też łazienkowe.

 
Warto zadbać też o swój przedpokój, który stanowi przecież wizytówkę całego domu lub mieszkania. w tym przypadku stosujemy ozdoby naścienne jasnych barw, by optycznie powiększyć przestrzeń. Postawmy też na to, co zabawne, optymistyczne, poprawiające nam nastrój!

Tego typu produkty można zamówić w sklepie online https://www.fototap.pl
 
stat4u PortalPOLSKA.pl