Radom
Dotacja na realizację pierwszego etapu budowy trasy N-S

Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał 10 mln zł dotacji na realizację pierwszego etapu budowy trasy N-S. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Reklama

Trasa N-S będzie przebiegała przez ścisłe centrum Radomia. Swój początek ma na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12, która łączy ze sobą osiedla mieszkaniowe zlokalizowane na południu, w śródmieściu i północnej części miasta. W ramach inwestycji przebudowany zostanie istniejący fragment ul. Prażmowskiego, powstanie skrzyżowanie z istniejącą ul. Słowackiego, a także nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii kolejowej nr 8 Warszawa – Radom. Usprawnienie układu komunikacyjnego w śródmieściu pozwoli na dogodny dojazd do radomskich przedsiębiorstw, dworca kolejowego, usytuowanego obok dworca PKS parkingu Park&Ride oraz do budowanej bazy utrzymania taboru Kolei Mazowieckich.

– To kolejne środki z budżetu Mazowsza, które trafiają do Radomia. Cieszę się, ponieważ trasa N-S jest miastu niezbędna, aby odciążyć komunikacyjnie centrum oraz zapewnić mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo. To też impuls rozwojowy dla całego regionu – zaznacza Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W sąsiedztwie planowanej trasy N-S dawniej znajdowały się największe radomskie przedsiębiorstwa, m.in. Zakłady Metalowe „Łucznik”, Radoskór, Radomska Fabryka Telefonów czy Radomskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych. Pozostały po nich majątek w coraz większym stopniu jest wykorzystywany jako baza dla rozwoju nowych firm. – Zmiany jakie od blisko czterech lat zachodzą w naszym mieście nie byłyby możliwe, gdyby nie pieniądze zewnętrzne. Wykorzystujemy każdą okazję do tego, aby je pozyskiwać. Potrafimy rozmawiać z rządem, czego efektem jest prawie 100-milionowa dotacja na przebudowę alei Wojska Polskiego, a dziś możemy się cieszyć z pieniędzy od marszałka na trasę N-S. Jestem przekonany, że droga, która ma być jednym z głównych elementów Strefy Wygodnego Ruchu, stanie się znaczącym udogodnieniem podnoszącym atrakcyjność inwestycyjną terenów położonych w różnych częściach naszego miasta. Bardzo się cieszę ze wsparcia, jakie uzyskaliśmy od Samorządu Mazowsza i mam nadzieję, że równie dobrze nasza współpraca będzie się układała przy realizacji kolejnych etapów inwestycji - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Prace przy budowie trasy N-S już trwają. Całkowity koszt pierwszego etapu inwestycji to około 34,5 mln zł.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_______________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl