Wiele miast (351)

Domki letniskowe nad polskim morzem - w Darłowie

Po zbyt długiej zimie i niepewnej wiośnie, wreszcie doczekaliśmy się ciepłych dni i jakby już lata. Czas na zaplanowanie letnich wakacji – nad polskim morzem.
"Jutro zaczyna się tu sezon" – jazzowo śpiewała przed laty Krystyna Prońko.
 
Jest takie miejsce nad polskim morzem, gdzie czas płynie wolniej, a z pięknej plaży widoki zachwycają. To Darłowo, zlokalizowane w północno-zachodniej Polsce, nazywane królewskim miastem. Leży nad morzem, na Pobrzeżu Koszalińskim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej.

Reklama
Perła zabytków Darłowa to Kościół Mariacki z 60-metrową wieżą, znajdujący się tuż przy Mauzoleum Pomorskim. Wokół darłowskiego Ratusza podziwiać można renesansowe zabudowania, a tuż przy rynku miejskim znajduje się ciekawa Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Pięknym miejscem, nadającym królewskości miastu jest Zamek Książąt Pomorskich – miejsce, które swymi narodzinami uświetnił król Eryk Pomorski. To jedyna budowla gotycka w Polsce, gdzie planem konstrukcji jest kwadrat, a całość wieńczy 24-metrowa wieża. Obecnie funkcjonuje tu muzeum.
 
Domki letniskowe w Darłowie http://usevilli.pl/domki-letniskowe-nad-morzem/ znajdują się w ogrodzie o dużej powierzchni aż 10 tysięcy m2, jest to więc znakomite miejsce na wypoczynek
z dziećmi. – Nasz ośrodek ma charakter bardziej agroturystyczny – zaprasza Mariusz Madej.
- Teren jest ogrodzony, obsiany trawą i zadrzewiony. Na posesji znajduje się plac zabaw dla dzieci, nieodpłatne miejsca do parkowania, a przy każdym domku można rozpalić grilla. Dzieci obcują z przyrodą i mają mnóstwo przestrzeni do biegania. 


   
Prosto z ośrodka można dojść na plażę  pieszo wśród zieleni, dojechać rowerem, tramwajem wodnym z Darłowa, ciuchcią, która kursuje tylko w sezonie, bądź dojechać do plaży samochodem - bez korków, a także rowerem, który można wypożyczyć.
 
Na terenie posesji znajduje się duża altana ogrodowa, w której można miło spędzić czas. Zaledwie 100 metrów od ośrodka znajduje się restauracja, w której można wykupić posiłki w abonamencie.

- Nasze domki letniskowe położone są nad morzem, w cichej i spokojnej dzielnicy Darłowa przy ul. Polnej 45-47 – objaśnia Mariusz Madej – i zachęca: - Prostą drogą z ośrodka można dojść spacerkiem do morza w czasie około 25 minut lub samochodem w 5 minut. Plaża jest piaszczysta i szeroka, mało zaludniona lub można równie łatwo dojść do plaży w Darłówku.
Po drodze mijamy farmę wiatraczną.
 
W ofercie U Sevilli.pl są domki letniskowe drewniane 4-5-osobowe oraz 5-6-osobowe,
z internetem Vi-Fi. A także domki letniskowe murowane, całoroczne 4-6 osobowe.
 
Turystów do Darłowa na wczasy nad morzem przyciągają głównie plaże w Darłówku, oddzielone Wieprzą. Podzielić je można na plażę wschodnią i zachodnią. I to właśnie ta druga co roku gromadzi rzesze turystów, oferując bezpieczną i czystą przestrzeń do beztroskiego odpoczynku. Wschodnia część plaży jest rozległa, rozciąga się aż do jeziora Kopań. Tu warto wybrać się także na wycieczkę rowerową, by zaobserwować nie tylko piękno przyrody, ale również morskie laguny.
 
Zwiedzając Darłowo, warto zrobić pamiątkowe zdjęcie przy symbolu miasta – Pomniku Rybaka, ustawionemu w centrum, na Placu Kościuszki. Rybak oddaje część całorocznej, wędkarskiej stolicy Polski, za którą Darłowo uchodzi.
 
Więcej na stronie 
stat4u PortalPOLSKA.pl