Wiele miast (25)

Dolnośląski Festiwal Nauki – 4 dni atrakcji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Bogaty i atrakcyjny program imprez w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przygotował w tym roku Uniwersytet Przyrodniczy. Podczas czterech festiwalowych dni 19, 22, 23 i 24 września 2014 roku odbędą wykłady, którym towarzyszyć będą warsztaty, wystawy i pokazy.

Reklama
Dlaczego giną pszczoły, jak bawić się w mieście, czy świat się wyżywi za 12 lat, jak wędrują rośliny, jakie są fakty i mity na temat zwierząt jadowitych – na te i inne pytania poszukają odpowiedzi znakomici prelegenci podczas pierwszego dnia festiwalowych imprez, czyli w piątek 19 września. Będzie też można spotkać się twarzą w twarz z owadami, a słuchaczy poprowadzi odkrywca słynnej muchówki Siullia niesiolowskii. Będzie można poznać najstraszniejsze i najdziwniejsze stworzenia w historii ziemi, urządzenia i narzędzia w nowoczesnej gastronomii, dowiedzieć się co nieco o parazytozach egzotycznych, czyli o tym, jakie niechciane pamiątki można przywieźć z wakacji, czy też przekonać się na ile możliwe jest stworzenie odwiecznego marzenia wynalazców, jakim jest Perpetuum Mobile… Spektrum proponowanych tematów jest naprawdę rozległe. Do wyboru jest 25 wykładów.Podczas warsztatów, które towarzyszyć będą wykładom od piątku do wtorku, uczestnicy poznają m.in. tajniki kuchni molekularnej, podczas analizy fizyko-chemicznej dowiedzą się co kryje woda mineralna, będą szukać witaminy C czy też przekonają się dlaczego picie mleka czyni wielkim.

Na wystawach będzie można m.in. zobaczyć DNA, czyli nić życia, poznając w ten sposób podstawy genetyki i biologii molekularnej, obejrzeć zwierzęta egzotyczne, które można chować w domu, a na pokazach przyjrzeć się sztuczkom chemicznym.

Szczegółowy program festiwalu na Uniwersytecie Przyrodniczym>>> 

Więcej informacji na temat imprez festiwalowych udzieli: prof. Ryszard Polechoński – uczelniany koordynator festiwalu (tel. 602 104 753).
      
Małgorzata Wanke-Jakubowska
stat4u PortalPOLSKA.pl