Lublin
Dołącz do Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego już dziś

Jesteś miłośnikiem muzyki tradycyjnej i chcesz doskonalić swoje umiejętności muzyczne? Nic prostszego – dołącz do Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego i zagraj na nocnych potańcówkach! 

Reklama

Warsztaty Kultury zapraszają do wspólnego muzykowania, którego finałem będzie granie do tańca na nocnych zabawach tanecznych Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie (sierpień 2016) a także podczas „pograjek”, organizowanych wiosną i latem. Uczestnicy Orkiestry grać będą tradycyjne melodie taneczne z Lubelszczyzny: polki, oberki, majdaniaki, podróżniaki, marsze, walce i fokstroty. Zainspirują się także muzyką Kapeli Wojciechowskiej, Orkiestry Dętej ze Zdziłowic czy Kapeli Bednarzy z Tomaszowa Lubelskiego.  

Do Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego mogą dołączyć osoby (wiek 15+)grające w stopniu średnio zaawansowanym lub zaawansowanym na instrumentach: skrzypce, basy, wiolonczela, kontrabas, altówka, bębenek obręczowy, baraban, klarnet, trąbka, puzon, tuba, saksofon, flet, akordeon. Inne instrumenty będą uzgadniane indywidualnie. Tradycyjna muzyka taneczna może łączyć wszystkich miłośników muzyki granej na żywo, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, grających ze słuchu. Dlatego też podczas przygotowań muzycy będą pracować głównie metodą przekazu bezpośredniego – na ucho. 

Warsztaty rozpoczną się 16 lutego o godz. 16:00 w siedzibie Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie. Dwugodzinne zajęcia warsztatowe odbywać się będą co tydzień, w planie także kilka edycji warsztatów weekendowych. Uczestnicy zajęć deklarują udział w projekcie przez cały czas jego trwania (do sierpnia 2016). Nowe osoby mogą dołączać w trakcie kolejnych spotkań, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi.  

  Reklama________________________________________________________________________________

 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

_______________________________________________________________________________________

Zgłoszenia można przesyłać pod adres orkiestra@jarmarkjagiellonski.pl 

Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

 

Orkiestra miała premierową odsłonę podczas Jarmarku Jagiellońskiego w 2014 roku. Powstała na bazie projektów edukacyjnych dedykowanych nauce stylów wykonawczych w tradycyjnej muzyce instrumentalnej Lubelszczyzny, realizowanych od 2007 roku przez Kapelę Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej (Ewa Grochowska, Krzysztof Butryn, Edyta Piekarczyk). 

Idea i kierownictwo muzyczne Orkiestry: Ewa Grochowska 

Współpraca: Przemysław Łozowski, Krzysztof Butryn, Edyta Piekarczyk 

  

Więcej informacji na stronie www.warsztatykultury.pl

stat4u PortalPOLSKA.pl