Wiele miast (374)
Dłuższa praca mniejsza płaca

Zapewne wszyscy pamiętają expose z 2011 r., gdzie premier Donald Tusk zapewniał społeczeństwo, iż nowa reforma mająca na celu późniejsze pójście na emeryturę gwarantuje nam o wiele wyższe świadczenia.

Reklama
Podobne obiecanki słyszeliśmy również podczas wprowadzania OFE. Jak się okazuje nic z zapewnień Tuska nie doczekało się spełnienia, ponieważ emerytury zamiast być wyższe są coraz niższe.

Jak podaje Fakt.pl emerytura, która w 2013 r. wynosiła 3036 zł brutto obecnie, obliczona według nowych zasad wynosi 1856 zł brutto. Różnica zatem jest kolosalna. Aleksandra Wiktorow, była prezes ZUS nie ukrywa, iż nowa reforma miała na celu to, aby emerytury były niższe.

- ,,Oczywiście w momencie wprowadzania reformy nikt o tym bardzo głośno nie mówił. Ale przecież po to ta reforma była przeprowadzana, ponieważ nie można było sfinansować tak wysokich - w stosunku do wynagrodzeń - emerytur, jakie były poprzednio’’ - powiedziała w TVN24 była prezes ZUS.

Dlaczego Donald Tusk będąc świadomy, że nowa reforma nie przyniesie żadnych korzyści pod względem emerytur mówił, iż ,,Pójdziemy na nie później, ale będą one wyższe’’?

Źródło: http://ZielonyDziennik.pl
stat4u PortalPOLSKA.pl