Wiele miast (351)

Dlaczego apartament może być lepszy niż hotel?

 
Wybierając się na wakacje lub krótszy urlop mamy do wyboru wiele różnych form zakwaterowania: hostele, prywatne kwatery, hotele oraz… apartamenty.

Okazuje się, że to właśnie wynajem samodzielnego mieszkania jest najbardziej popularny wśród turystów, którzy coraz częściej deklarują, że apartament jest lepszym rozwiązaniem niż hotelowy pokój.

Reklama
Zwolennicy wynajmu apartamentów na urlop zgodnie podkreślają, że największą zaletą takiego rodzaju zakwaterowania jest niezależność oraz swoboda. Nie jesteśmy bowiem zobligowani porą hotelowych posiłków; apartamenty z bogato wyposażonymi kuchniami stwarzają możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków i efekcie lepszego dysponowania wolnym czasem. Dlaczego jeszcze apartament może być lepszy niż hotel?
 

Standard pokoi      


Komfort wypoczynku, możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie i elastyczność pory zameldowania sprawiają, że apartament może być lepszy niż hotel
    Podczas, gdy pokoje hotelowe są urządzone oraz wyposażone w standardowy sposób, apartamenty oferują lepsze warunki zakwaterowania. Nie tylko są lepiej wyposażone w dodatkowe sprzęty codziennego użytku, takie jak deska do prasowania czy żelazko, w sprzęty służące rozrywce, czyli telewizor i wieżę, czy akcesoria kuchenne, lecz również często ich właściciele przywiązują większą wagę do ich estetyki. W przestronnych, nasłonecznionych apartamentach często znajdziemy dekoracyjne drobiazgi oraz miłe oku elementy, takie jak wazoniki z kwiatami, zapachowe świece, ozdobne obrusy. Stylowo urządzone wnętrza sprawiają, że wypoczynek w apartamencie 
jest prawdziwą przyjemnością oraz luksusem, na który każdy może sobie pozwolić, czując się jednocześnie jak w domu. Ponadto pobyt w apartamencie jest bardziej komfortowy i sprzyjający odpoczynkowi. Pokoje wyposażone są bowiem w kanapy, sofy oraz fotele, na których możemy wypocząć po wielogodzinnych wędrówkach.  
 

Elastyczność

Podczas gdy w hotelach obowiązują sztywne godziny zameldowania się oraz wymeldowania, w apartamentach przyjmuje się większą elastyczność. Jeśli dłuższy pobyt, niż ten przewidziany w ramach początku i końca doby hotelowej, nie koliduje z przyjazdem kolejnych gości, właściciele apartamentów często godzą się na kilkugodzinne przedłużenie pobytu. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni oczekiwać przez kilka godzin na pociąg lub autobus z walizką na dworcu, lecz możemy ten czas spędzić w zaciszu apartamentu. Na Pomorzu, szczególną popularnością cieszą się apartamenty UNO Apartments. Pokoje o wysokim standardzie, z zapewnionym własnym miejscem parkingowym, rokrocznie przyciągają coraz większą ilość turystów.
 

Mniejszy koszt

Wynajęcie apartamentu będzie lepszym rozwiązaniem niż rezerwacja hotelowego pokoju także ze względu na niższe koszta. Nie tylko niejednokrotnie koszt samego noclegu, zwłaszcza w apartamentach kilkuosobowych, jest dużo niższy, lecz również, dzięki własnej kuchni, jesteśmy w stanie zaoszczędzić spore sumy na jedzeniu, szczególnie podczas dłuższych pobytów. Przygotowywanie własnych posiłków z zakupionych produktów będzie bowiem bardziej opłacalne niż stołowanie się na mieście lub wyżywienie w hotelowej restauracji. 

Więcej:  www.unoapartments.pl
 
stat4u PortalPOLSKA.pl