Wiele miast (374)

Dietetyczny main stream, czyli moda na zdrowy styl życia

Patrząc wstecz, moda na zdrowy styl życia nigdy nie była tak rozpowszechniona jak właśnie teraz. Naukowcy spierają się między sobą próbując wyjaśnić owe zjawisko, jednakże większość z nich sugeruje, że nowa era FIT powstała jako odpowiedź na realia dzisiejszego świata.

Postęp techniczny i technologiczny, powszechna mechanizacja życia codziennego, wynalazki, czy też inne odkrycia sprawiły, że dobowy wysiłek fizyczny zmniejszył się zatrważająco w porównaniu do naszych przodków. 

Reklama
Lecz nie tylko to przyczyniło się do nastania nowego trendu. Dodatkowo nowoczesnemu stylowi życia nieodłącznie towarzyszy ciągły pęd, pośpiech i brak czasu, co niewątpliwie wiąże się z pracą zawodową. Do tego dochodzi jeszcze powszechne skażenie żywności pestycydami, azotynami, 
metalami ciężkimi oraz technologia produkcji potraw i środków spożywczych pełnych wzmacniaczy smaku, konserwantów i sztucznych barwników.

Zauważyliśmy wciąż rosnący wskaźnik zachorowalności na różnorakie choroby dietozależne, co spowodowało, że ludzkość przestraszyła się następstw tych działań i nieuniknionych konsekwencji wynikających z nieprawidłowej jakości i ilości naszego pożywienia i szeroko pojętego stylu życia.
   

Co nam dało zwrócenie się ku zdrowemu i rozsądnemu odżywianiu?
 
Prawidłowy sposób żywienia w znaczący sposób wpływa korzystnie na wiele funkcji organizmu. Już po kilku dniach od zmiany diety można zauważyć poprawę samopoczucia, kondycji fizycznej, jak i polepszenie funkcji poznawczych i logicznego myślenia, co niewątpliwie jest istotne dla nowoczesnego człowieka. Społeczeństwa każdego kontynentu zwróciły swą uwagę w kształcenie nakierowane na poszerzanie świadomości żywieniowej, wynajdowanie nowych dyscyplin i dziedzin sportu rekreacyjnego. Wszystko by lepiej poznać tajniki lepszego.

Aby sprecyzować pojęcie zdrowy styl życia eksperci WHO zdefiniowali go trzema najważniejszymi determinantami:

 
1. Zdrowie fizyczne - jako wyraz racjonalnego i zbilansowanego odżywiania oraz dbałości o aktywność fizyczną

2. Zdrowie psychiczne - wyraz spokoju ducha, unikania stresu i dbałości o prawidłowy odpoczynek

3. Zdrowie społeczne – wyraz moralności i dobra czynionego na co dzień innym


Nowoczesne metody w dążeniu do perfekcyjnej sylwetki i zdrowia

Zgodnie ze zmianą sposobu myślenia coraz większej części społeczeństwa, a raczej w odpowiedzi na tę zmianę pojawił się innowacyjny portal DIETMAP.pl zajmujący się na co dzień współpracą z dietetykami konstruującymi indywidualne diety wspomagające odchudzanie, które są dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. Na stronach www portalu można znaleźć oprócz tego mnóstwo porad żywieniowych prosto od ekspertów oraz wiele ciekawych artykułów na tematy związane z odżywianiem, aby stale pogłębiać swoją wiedzę.

Ponieważ twórcy portalu są świadomi, że współczesny człowiek jest bardzo mobilny i zapracowany, twój codzienny plan żywieniowy oraz listę zakupów zawierającą produkty niezbędne do jego realizacji możesz mieć zawsze przy sobie ściągając nową aplikację mobilną DIETMAP. Niewątpliwie ułatwia to codzienne trzymanie się diety poprzez bardzo wygodny dostęp do diety w każdym momencie. DIETMAP dąży do tego, aby wyrażenie „Moda na zdrowy styl życia” całkowicie wyeliminować z codziennego słownika, gdyż moda to zjawisko, które przemija. Portal DIETMAP kieruje swe działania na naukę i trwałą zmianę zachowań żywieniowych skutecznie ułatwiając codzienne trzymanie się zdrowych zasad odżywiania podkreślając również warunek ruchu, jako niezbędne uzupełnienie zdrowego stylu życia.

(ac)


Publikacja staraniem www.AKurierDostarczy.pl 

 
stat4u PortalPOLSKA.pl