Wiele miast (351)

Czym jest lean management?


Lean management to racjonalne zarządzanie zasobami firmy, oparte na zasadach tak zwanego „szczupłego zarządzania”.

Lean to odpowiedź na: wytwarzanie produktów bez zamówienia klienta, bezczynne oczekiwanie na opóźnione dostawy, niepotrzebny transport materiałów, większe niż absolutne minimum zapasy materiałowe, przemieszczanie się ludzi w czasie pracy, bądź błędy pracownicze wymagające korekty.

Reklama
Koncepcja lean management
 
Generalnie, przyjmuje się, że lean management to technika, dzięki której zarządzamy przedsiębiorstwem. Warto ją wybierać w trakcie wprowadzania dużych zmian w organizacji firmy. Mówimy tu o restrukturyzacji. Pozbycie się „zbędnych kilogramów” w firmie umożliwi
    jej efektywniejsze zarządzanie. 

Lean management ma za zadanie ograniczyć zasoby potrzebne do produkcji (nakład finansowy, czy ludzkie zasoby).

Mimo to lean management skupia się
na zmaksymalizowaniu wykorzystania środków, a także elastycznym przystosowaniu przedsiębiorstwa do bieżących wymagań rynkowych.

Dzięki temu ogranicza się wszystko,
co potrzebne w procesie produkcji, 
równocześnie dając produkty lepiej dostosowane do potrzeb Klientów. Jest to zaś możliwe poprzez obniżenie kosztów.

Istota lean management
 
We wprowadzaniu tej koncepcji na płaszczyźnie konkretnej działalności może pomóc firma konsultingowa assay.pl, w której to pracownicy skupią się na uzyskaniu: minimalnych zapasach i kosztach produkcji, wysokiej produktywności pracy produkcji i pracy, sprawnej organizacji zarządzania, wysokiej jakości produkcji bez konieczności posiadania dużej liczby pracowników w sferze kontroli, krótkich cyklach realizacji produkcji, nowych klientów, a także zadowalających wynikach ekonomicznych. I właśnie to stanowi istotę koncepcji lean management.

Lean management pozwala stworzyć proste i tym samym przejrzyste struktury organizacyjne, przy nadaniu najwyższego znaczenia dla zasobów ludzkich. W efekcie, przedsiębiorstwo, w którym stosowana jest ta technika dostosowane jest do rynkowych warunków gospodarowania w zakresie: działalności produkcyjnej, sposobów organizacji, wraz z zarządzaniem personelem.


Więcej: assay.pl
 
stat4u PortalPOLSKA.pl