Wiele miast (351)

Czy jesień to dobry pomysł na urlop?


Najczęściej na wakacje wybieramy się w ciągu lata, gdy pogoda dopisuje także w Polsce. Warto jednak pamiętać o tym, że dobrym pomysłem na wypoczynek będzie również urlop jesienią. 

Co więcej, często można wtedy sporo zaoszczędzić!

Reklama
Złota polska jesień jest wyjątkową porą roku, gdy drzewa stroją się różne kolory, a pogoda nadal dopisuje. Nic więc dziwnego, że wielu zainteresowanych podróżowaniem wybiera ten okres do zwiedzania oraz relaksu. Wówczas nie trzeba przejmować się ściskiem i hałasem, można w pełni poświęcić swój czas na realizację pasji. Zapraszają góry, Bałtyk, Mazury oraz liczne polskie miasta i miasteczka, gdzie można oglądać piękne zabytki i brać udział w różnych wydarzeniach
kulturalnych.

Jednak Polska nie jest jedynym pomysłem na wakacyjne wyjazdy jesienią. Warto też pamiętać o możliwościach, jakie daje nam zagranica.

Przykładowo na Cypr turyści mogą wyjeżdżać praktycznie przez cały rok, ponieważ nawet jesienią temperatury oscylują tam koło 25-27 stopni Celsjusza. ciepło jest też w Egipcie, dlatego też można wybrać się do popularnego kurortu Sharm El Sheikh i poświęcić także swój czas na zwiedzanie egipskich atrakcji turystycznych.
   
 
Popularne są też wyjazdy do Turcji czy do Hiszpanii, gdzie także można spędzić przyjemnie czas. Oczywiście, zapraszają także bardziej odległe lądy.
 
Na jesienny wyjazd można wybrać się zarówno samodzielnie, kupując bilety i rezerwując hotel, co także można zrobić dzisiaj całkowicie przez internet. Również można skorzystać z ofert biur podróży, które na jesień mają wiele ciekawych propozycji dla klientów.
 
Niezależnie od tego, na jaką propozycję się zdecydujesz, pamiętaj o tym, aby wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. To bardzo ważne przy wyjazdach zagranicznych, ponieważ w przeciwnym przypadku możemy narazić się na spore koszty związane z pokryciem rachunków za lekarza czy za akcje ratownicze.
 
Polisy można wykupić także on-line, na przykład na stronie BM.pl. Warto pamiętać o tym, żeby zdecydować się na zakup także wtedy, gdy ubezpieczenie zapewnia biuro podróży – nierzadko okazuje się, że nie daje ono pełnej ochrony. 

Na stronie BM.pl można wykupić polisy na cały świat – szybko i całkowicie on-line.

(ac)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl