Wiele miast (40)

Co robić w Warszawie zimą?


Zima to wspaniały czas na rozszerzenie repertuaru aktywności o te, które są dostępne tylko o tej porze roku. Ze względu na ich sezonowość warto maksymalnie wykorzystać czas na nasycenie się nimi.

Wśród najpopularniejszych mroźnych rozrywek trzeba wymienić chociażby jazdę na łyżwach, spacer po mieniącym się od świateł parku oraz jazdę na nartach.

Reklama
Kultura w mroźnej atmosferze

Wydarzenia kulturalne w Warszawie, które są dostępne jedynie w sezonie zimowym to przede wszystkim miejski Sylwester oraz Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejną wspaniałą i wartą zobaczenia atrakcją w mroźnej atmosferze jest Królewski Ogród Światła.

Otaczające Pałac w Wilanowie Ogrody od grudnia do 25 lutego codziennie nocą rozbłyskują zapierającą dech w piersiach iluminacją. W godzinach 16:00-21:00 można spacerować i podziwiać świetlne instalacje. Dodatkowo w wekendy organizowane są pokazy mappingów na fasadzie pałacu.
Za wstęp trzeba niestety zapłacić, ceny
biletów wahają się od 10 do 20 zł.
 
Warto odwiedzić również inne warszawskie muzea, które oferują wiele atrakcji zarówno
na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz budynków.
   


Sporty zimowe, które można uprawiać w Warszawie

Kto powiedział, że aby pojeździć na nartach lub snowboardzie trzeba jechać w góry? Tego rodzaju przyjemności dostępne są również w otoczeniu wielkomiejskiej zabudowy. Fani tego rodzaju aktywności mogą zrealizować swoje potrzeby na stoku Szczęśliwice. Stok na Górkach w sezonie zimowym czynny jest codziennie w godzinach: 10:00-20:00, ceny uzależnione są od dnia i rodzaju wybranego karnetu. Na miejscu można również wypożyczyć sprzęt.
 
Warszawa jest miastem, w którym nie brakuje lodowisk. Można wybierać spośród wielu - w zależności od lokalizacji, rozmiaru, a nawet cen i godzin otwarcia. Największą popularnością cieszą się jednak lodowiska na świeżym powietrzu. Lodowisko na placu Europejskim to zimowe szaleństwo w otoczeniu strzelistych biurowców, które robią największe wrażenie po zmroku. Lodowisko czynne jest od początku grudnia, w tygodniu w godzinach 15:00-21:00, w weekendy od 11:00 do 21:00. Na miejscu za 10 zł można wypożyczyć łyżwy. Inne darmowe i odkryte lodowiska w Warszawie, na których warto pojeździć, to: lodowisko na Rynku Starego Miasta, lodowisko przed PKiN oraz lodowisko Saska Kępa - przy szkole nr 37.


 
stat4u PortalPOLSKA.pl