Wiele miast (351)

Co Polacy sądzą na temat spektakli w teatrach?


Wielu z nas ostatni raz w teatrze było jeszcze w czasach szkolnych. Wobec tego do teatrów chodzimy dość rzadko, znacznie rzadziej niż do kina.

Przeprowadzone niedawno badania z okazji 250. rocznicy powstania Teatru Narodowego nie napawają optymizmem. Dlaczego nie odwiedzamy teatrów tak często?

Reklama
Rok 2015 został obwołany Rokiem Polskiego Teatru Publicznego. Miało to związek z 250. rocznicą założenia Teatru Narodowego. W związku z tymi wydarzeniami pracownia badawcza TNS Polska zadała Polakom kilka ważnych pytań dotyczących uczęszczania do teatrów.
 
Zdecydowana większość Polaków nie byłą w 2014 roku w teatrze, jak wskazują badania. Tylko około 7 procent przyznaje, że było w teatrze w ostatnim roku jeden raz, kolejne 7 procent, że odwiedziło go dwa-trzy razy. Po 1 procencie wskazało, że było w teatrze od czterech do sześciu razy i po siedem razy i więcej.
    Co ciekawe, do teatru chodzą częściej panie niż panowie. Także dość często odwiedzają ten przybytek kultury nastolatkowie, ale ma to zapewne związek z faktem, że odwiedzają oni teatry podczas wycieczek szkolnych.

Do teatrów najrzadziej chodzą mieszkańcy wsi, osoby mające wykształcanie podstawowe oraz zasadnicze zawodowe.
 
Najważniejsze z przyczyn braku uczestnictwa w spektaklach teatralnych to przede wszystkim: zbyt wysoka cena biletów – aż 47 procent respondentów wskazało na ten powód, następnie brak
wolnego czasu – 33 procent respondentów, trudności komunikacyjne – 26 procent respondentów, zmęczenie po pracy – 14 procent respondentów oraz brak towarzystwa – 9 procent respondentów.
 
Jeśli również od dawna nie było cię w teatrze, warto to jednak zmienić, zwłaszcza, że dzisiaj do wyboru mamy tak fantastyczny repertuar. Gdy szukasz czegoś lekkiego i przyjemnego, sprawdź teatrkomedia.pl. To właśnie tu można zobaczyć jednych z najlepszych aktorów na deskach i bawić się z nimi naprawdę świetnie. Aktualny repertuar można zobaczyć już teraz na stronie internetowej teatrkomedia.pl, na której możemy również zakupić bilety na spektakle – szybko i wygodnie.

(a)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl